Şehrin Ulaşım Altyapısı Güçlenecek Şehrin Ulaşım Altyapısı Güçlenecek

2023’ün Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kararla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından üstlenilecek Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Projesinin devir imzaları yarın yapılacak törenle atılacak.

BAŞKAN GENÇ VE GENEL MÜDÜR EYİGÜN KATILACAK! 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanacak protokolle birlikte projede önemli mesafe kat edilecek. 
Proje devir imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün katılacak. 
 
2025 YATIRIM PROGRAMINA ALINMASI BEKLENİYOR

Bilindiği gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ilk etapta Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Projesinin detaylarını hazırlayacak. Proje hazırlandıktan sonra Yatırım Programına alınacak. Projenin bu yıl yani 2024’de bitirilerek 2025 Yılı Yatırım Programına alınması bekleniyor. Proje yatırım programına alındıktan sonra ise kaynak ayrılarak yapımını başlanacak.  Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesinin etap etap yapılacağı belirtildi. 1. Etap yani ilk olarak yapılacak kısım Trabzonspor’un Papara Park Stadyumu ve Şehir Hastanesi ile Meydan – Atatürk Alanı’na kadar olacak. 2. Etapta projenin Üniversite – Havalimanına kadar ulaşması bekleniyor. Ardından da Hafif Raylı Sistem, Akçaabat ve Yomra İlçelerine bağlanacak.

Editör: Melek Çakır