Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenetesau Trabzon'un en önemli ihracatçı firmalarından Hekimoğlu Döküm Sanayii'ni ziyaret ederek işbirliği çerçevesinde görüşmelerde bulundu.

Şirketin İcra Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu ile biraraya gelen Büyükelçi, Türkiye'nin büyük ihracatçılarını ülkelerinden görmek istediklerini vurguladı. Bu doğrultuda ellerinde bulunan olanaklar hakkında da bilgi veren Trenetesau'nun düşündelerini memnunlukla karşıladıklarını dile getiren Hekimoğlu, firma olarak Avrupa bir merkez oluşturmak istediklerini ve çeşitli avantajları nedeniyle Belçika'nın Başkenti Brüksel'in bu anlamda iyi bir tercih olabileceğini kaydetti.

Celil Hekimoğlu, Brüksel'in hem Belçika'nın hem de Avrupa Birliği'nin merkezi konumunda olduğunun altızı çizerek, "Tercihlerimiz arasında ilk sıralarda yer alan bu konuyu önümüzdeki süreçte daha da iyi değerlendirerek girişimlerimizi hızlandıracağız. Bu anlamda Sayın Büyükelçi'nin ziyaretini fazlasıyla önemsiyor ve kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Trenetesau ise karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek karşılıklı temasların sürmesi temennisinde bulundu.

Büyükelçi ziyaret sonrasında Celil Hekimoğlu'na bir plaket sundu.