Trabzon’u Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu'nda temsil edecek olan delegeler, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Seçimi toplantısı ile belirlendi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye seçim toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ilçe belediye başkanları ve belediyelerin meclis üyeleri katıldı. Başkan Genç’in Divan Başkanlığını yaptığı toplantının divan üyeliklerini ise Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ve Araklı Belediye Başkanı Hüseyin Avni Çebi yaptı. Başkan Genç’in açılış konuşmasının ardından meclis üyesi seçimi gerçekleştirildi.

Ortahisar Belediyesi'nden yüzde 500 zam! Ortahisar Belediyesi'nden yüzde 500 zam!

B11C6A51 8356 4F6F 80Dc 7E98E7E32D7C

SONUÇLAR HAYIRLI OLSUN
Trabzon’da belediye meclislerinden seçilen 296 yerel temsilcinin olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Ülkemizde büyükşehir yapılanması var. İl yapılanması var. İlçe ve belde yapılanması var. Bütün bunlardan müteşekkil olan bir Türkiye Belediyeler Birliği var. Türkiye Belediyeler Birliği de yerel seçimlerin akabinde kendi üyelerine, yani kendisini oluşturacak olan Belediyeler Birliği üyelerinin seçimini yapıyor. Bütün illerde olduğu gibi şehrimizde de bu seçimi yapıyoruz. Sonuçların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

0638A30F F3E3 4202 88B1 1082511D87Dc

ASİL VE YEDEK ÜYELER BELİRLENDİ
Seçim sonucunda Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu'nda 143 oyla delege olarak seçilen asil üyeler; Mehmet Nuhoğlu, Salim Salih Sarıalioğlu, Osman Beşer, Hüseyin Avni Coşkun Çebi, Ahmet Keleş, yedek üyeliklere Hüseyin Azizoğlu, Koray Koçhan seçildi. Seçimin ardından Başkan Genç, Trabzon'u Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu'nda temsil edecek olan asil ve yedek üyeleri tebrik etti.

05Abe382 5Fa2 4Cdf Aad9 Ee7Ccd720Bd6

Editör: Ömer Altıntaş