Bordo-Mavili taraftarlar Cuma günü oynanacak olan karşılaşmada toplu halde maça girme planları yaparken, bu durum Trabzon’un kümeye bile düşürebileceği öğrenildi.
 
AMAN DİKKAT !
 
Trabzonspor’un kendi sahasında oynadığı Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeni ile tatil edilen ve sonrasında 6 maç seyircisiz oynama cezası verilmesinin ardından Trabzonspor taraftarları Cuma günü Avni Aker'de oynanacak olan Kasımpaşa maçında toplu halde stada girme planları yaptıkları ifade edildi. Bazı taraftar grubu liderlerinin, “TFF’yi tanımıyoruz. Onun için TFF’nin verdiği cezaları da tanımıyoruz. Cuma günü Kasımpaşa maçına gireceğiz” gibi açıklamalar yaptıkları ifade edildi.
 
TRABZONSPOR KÜME DÜŞEBİLİR !
 
Trabzonspor’un Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmada olay çıkaran ve maçın tatil edilmesine neden olan Trabzonspor taraftarlarının Kasımpaşa maçında stada girme planları hayata geçerse Trabzonspor’a büyük zararı olacak. Fenerbahçe maçından hükmen yenilginin beklendiği bir ortamda, Trabzonspor taraftarları Kasımpaşa maçında da stada girerse, Bordo-Mavili takım ikinci bir hükmen yenilgi alması kaçınılmaz olacak. Bir sezonda iki hükmen yenilgi almış olacak Trabzonspor küme düşürülme riski yaşayacak.