ZULME SESSİZ YÜRÜDÜLER

IMG_3884-1

Trabzon’daki hekimler israilin Gazze’ye yaptığı insanlık dışı uygulamalara, ‘Dur’ demek için yürüdü. ‘Zulme ve soykırıma ‘Dur’ demek için hekimlerden sessiz yürüyüş’ adı altında düzenlenen yürüyüşe, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, AK Parti il başkanı Dr. Sezgin Mumcu, başhekimler ve doktorlar katıldı. 
IMG_3902

DOKTORLAR TUTUKLANDI

Ortahisar Belediyesi Akoluk’ta ‘Organik Köy Pazarı’ kuruyor Ortahisar Belediyesi Akoluk’ta ‘Organik Köy Pazarı’ kuruyor

Doktorlar adına açıklamayı okuyan, Dr. Yasin Dilek, “İşgalci israilin Filistin’de devam ettirdiği zulüm soykırımdan başka kelime ile ifade edilemez. Gücü yetenler sessizce izliyor. İnsan hakları ihlal ediliyor. Tıbbi malzeme temini engelleniyor. Gazze’de geçtiğimiz hafta 256 sağlıkçı öldürüldü. Hastaneler hizmet dışı bırakıldı. İsrail onlarca doktor ve sağlıkçıyı tutukladı. Nerede oldukları bilinmiyor. Gazze şehrinin ana hastanesi Şifa Hastanesinin başhekimi 22 Kasım’dan itibaren ayrıca bir çok doktor İsrail ordusu tarafından göz altında bulunuyor” dedi. 
IMG_3904

BAKANLIĞA ÇAĞRI

Dilek, Sağlık Bakanlığına israil menşeli ürünlerin kullanılmaması için çağrıda bulunarak, “Gazze’deki sivil, çocuk, kadınlar, meslektaşlarımız ve hastalarımız için mesleğimize yakışır şekilde duruşumuzu ortaya koyduk. 37 ilimizde eş zamanlı program düzenlendi. Sağlık Bakanlığına da çağrıda bulunuyorum. Hastanelerimizde muadili olan ve israile destek veren firmaların ürünlerini istemiyoruz. Hastanelerimizde israile destek veren hiçbir gıda ürününün satışını izlemiyoruz. Tüm dünyanın gözü önünde olan bu zulüm için batı neyi bekliyor. Zulme karşı duruyoruz. Sessiz yürüyüşümüzde ses oluyoruz. Sabırla ve azimle zulme karşı duracağız” diye konuştu.

IMG_3900IMG_3892IMG_3887-1IMG_3891IMG_3890IMG_3889

Editör: Ömer Altıntaş