Trabzon’da bayramlaşma nerede olacak? Başkan Genç tüm vatandaşları davet etti
 

 Başkan Genç, "Değerli hemşehrilerimiz; Yine bir Kurban Bayramı'na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlarımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirme fırsatı sunduğumuz en önemli zaman dilimleridir. Bu kutsal günlerde insanî değerlerimizi ve duygularımızı hatırlayarak, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızı daha da güçlendiriyoruz. Bayramlarımız, asırlardır toplumumuzu bir arada tutan manevi bağlardır. Bu birlik ve dayanışma ruhu bizi güçlü kılıyor. Gelecek kuşaklara bu değerleri aktarmak da bizim görevimizdir. Bu vesileyle, Kurban Bayramımızın küskünlerin barıştığı, yardımlaşmanın arttığı bir bayram olmasını temenni ediyorum" dedi.

KENETLENDİĞİMİZ BİR BAYRAM OLSUN
Genç, mesajının devamında Müslümanların kenetlenmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sevgili hemşehrilerim; bu bayram her bayramdan daha farklı. İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik soykırıma dönüşen saldırıları yüreklerimizi dağlıyor. Bu konuda ülke olarak asla sessiz kalmayacağımızı da ifade etmek istiyorum. Bizim dinimizde ve medeniyetimizde insanlara zulmün hiçbir haklı yanı yoktur. Müslümanlar olarak kenetlendiğimiz ve sıkıntılardan arındığımız bir bayram olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Trabzon ve İlçelerinde Elektrik Kesintisine Dikkat Trabzon ve İlçelerinde Elektrik Kesintisine Dikkat

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Çuvalcı’ya üç ziyaret
KTÜ Rektörü Prof. Dr. Çuvalcı’ya üç ziyaret
YOLCULUK ESNASINDA KURALLARA UYUN
Yolculuk yapacak olan vatandaşları uyaran Genç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öte yandan Kurban Bayramı tatili dolayısıyla milyonlarca vatandaşımız yolculuk halinde olacak. Bütün vatandaşlarımızdan trafik kurallarına riayet etmelerini, özellikle emniyet kemerlerini takmayı ihmal etmemelerini istiyorum. Kendinizi yorgun hissettiğinizde ve uykuluyken araç kullanmayın, dinlenin. Şimdiden her birinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Sevdiklerimize kavuştuğumuz güzel bir bayram olsun. Bu vesileyle hepinizi bayramın 2. günü (17 Haziran Pazartesi) saat 10.00'da Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binamızda (Atapark) gerçekleşecek olan bayramlaşma törenimize bekliyorum. 
Trabzonlu hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum. Kurban Bayramınız mübarek olsun."

Editör: Haber Merkezi