İşten çıkarılacak 350 kişinin kucaklarında çocukları ve  aileleri ile yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. 
İçişleri Eski Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Trabzon’a kazandırdığı projelerden bir tanesi olan, Trabzon ile birlikte Ankara ve Erzurum lokasyonlarıyla vatandaşımıza hizmet veren Çağrı merkezimiz ne yazık ki ani bir karar ile kapatılmak istenmektedir.

I M G 4284

Atatürk alanındaki protesto gösterisine CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ,CHP Ortahisar Belediye meclis üyesi Zömer Dayı ve çok sayıda STK Yöneticisi destek verdi

İçişleri Bakanlığı NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri) bünyesinde kurulan ALO 199 Çağrı Merkezimizin yalnızca Trabzon Lokasyonunda 350 Personelimiz istihdam edilmektedir.
Siyasi olarak da Sayın cumhurbaşkanımıza bağlılığını son yerel seçimlerde de gösteren Trabzon’umuzda 350 kişinin istihdamının sağlandığı bir ekmek kapısının kapatılacak olması son derece üzücüdür. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitimlerine Devam Ediyor Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitimlerine Devam Ediyor

Taşeron şirketlerde çalışan binlerce emekçi kadro beklerken Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetlerine Bağlı çalışan Alo 199 Çağrı merkezlerinin kapatılması düşündürücüdür.
Kamuya ait çağrı merkezlerinin kapatılacağı iddiaları ise diğer çağrı merkezlerinde çalışan yüzlerce işçiyi tedirgin etmekte, Vatandaşa hizmet veren çağrı merkezi çalışanları psikolojik olarak çöküntü yaşamaktadır.

I M G 4285

Bu kapatma kararı ile birlikte sadece çalışan 350 kişi ve aileleri değil maddi anlamda tüm şehrimiz zarar görecektir. Ankara’dan şehrimize her ay giren sıcak para Dolmuşçusundan Bakkalına, lokantasından Çaycısına kadar pek çok alanda Trabzon’a katkı sağlamaktadır. Emek veren her siyasi görüşteki çalışanlarımız evine ekmek götürmektedir.

I M G 4288

Yeni evlenen, evlilik hayali kuran, 6 aylık hamile eşi çalışmayan, Otizmli çocuğunun tedavisini sürdüren, kanser tedavisi gören, bakaya kredi borcu olan, taksit ödeyen ve hayatını bu zor ve acımasız ekonomik şartlarda devam ettirmeye çalışan 350 insanın geleceği, hayalleri karartılmamalıdır. 
Trabzon Lokasyonunun kapatılması kentin gelecek ekonomik kaynaktan mahrum edilerek fakirleşmesi, Çalışanların işsiz kalması, işsizliğin artması, ekonominin çarklarının zarar görmesi demektir. 
I M G 4287

Kapatılma gerekçesi olarak çağrı popülasyonunun düşmesi gösterilse de gerçeğin bu olmadığının farkındayız. Çağrı merkezinde çalışan bizler gerek pandemi döneminde 1 saniye nefes almadan çalıştık, gerekse pasaport ve kimlik yenilemelerinde en yoğun dönemlerde vatandaşımıza hizmet ettik. Dünyada cip krizi yaşanırken vatandaşımızın mağdur edilmemesi için gayret gösterdik. Bugün de vatandaşlarımızın Nüfus Müdürlüklerinde sıra beklemeden hizmet almaları için özveriyle işimizin başındayız.  
Modern çağda Devletimizin tüm kurumları dahil özel şirketler randevu sistemine çağrı merkezleri üzerinden geçerken, vatandaşımıza ciddi kolaylıklar sağlayan Alo 199 Çağrı merkezinin kapatılması hem hizmet alan vatandaşlarımıza hem de çalışarak evine ekmek götüren emekçilere kötülük olacaktır.

I M G 4290

Devletimizin başı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve karar verici siyasi erkten kapatma kararının gözden geçirilerek özünde yüzlerce kişin genelde ise binlerce kişinin mağdur edilmemesini bekliyoruz. 350 arkadaşımızın işinin devam edeceğine inanıyoruz.

I M G 4289
Ve Şeyh Edebali’nin Osmanlı imparatorluğu kurucusu Osman Bey’e söylediği ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ anlayışı ile Devletimizin yaşamasını istiyoruz.
Başta hükümetimizin siyasi erkleri olmak üzere tüm muhalefet ile birlikte Trabzon’umuzu şehrimizdeki istihdama sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla.

Editör: Melek Çakır