Karadeniz'de şiddetli fırtına !

Trabzon’un Çaykara ve Köprübaşı ilçelerinde şiddetli fırtına nedeniyle ev ve devlet dairelerinin çatıları uçtu.

Karadeniz'de şiddetli fırtına !

Kentte öğle saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Çaykara ilçesinde bulunan Çok Programlı Lisesi, Anaokulu, belediye lojmanı, ilçe emniyet müdürlüğü ve bazı evlerin çatıları uçtu.

Köprübaşı ilçesinin Beşköy mahallesinde ise bazı evlerin çatılarının uçtuğu öğrenilirken, ilçe belediyeleri tarafından hasar tespit çalışmaların devam ettiğini kaydedildi.

Öte yandan Rize’de etkili olan fırtına hasara yol açtı. Evlerin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi.

Rize’de akşam saatlerinde etkili olan fırtına hasara yol açtı. Saatteki hızı 70 km'yi bulan rüzgar, Çaykent, Muradiye, Dörtyol belde ve köyleri ile İkizdere ilçesinde 12 evin çatısının uçmasına neden oldu. Çok sayıda ağaç yollara devrilirken, ulaşımda kısa süreli problemler yaşandı. Öte yandan fırtına nedeni ile enerji ve iletişim hatları da zarar gördü.

Rize’ye bağlı Derebaşı köyünde bulunan Mehmet Kara’ya (65) ait evin çatısı da şiddetli fırtına sonucu koparak çay bahçesine uçtu. Kara ve yakınları yaptıkları açıklamada, “Evde yoktuk. Komşular haber verdi. Geldiğimizde çatı çay bahçesine uçmuştu. Çatıyı iki yıl önce yaptırmıştık” dediler.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 20:23
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160