banner277

DİŞ HASTANESİ TAŞERONİ KENDİNİ YAKTI

Eski Tekel Binası Yerine Trabzon’da 3 sene önce TOKİ tarafından yapılmaya başlanan diş hastanesinde sıkıntılar bitmiyor!

DİŞ HASTANESİ TAŞERONİ KENDİNİ YAKTI

 DİŞ HASTANESİ TAŞERONİ KENDİNİ YAKTI 


Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 
Eski Tekel Binası Yerinde Trabzon’da 3 sene önce TOKİ tarafından yapılmaya başlanan diş hastanesinde sıkıntılar bitmiyor!
Paralarını alamadıklarını belirterek mağdur olduklarını söyleyen işçiler geçtiğimiz günlerde eylemler gerçekleştirmişti. Dün de inşaata iş yapan ve parasını alamadığını iddia eden taşeron firma sahibi Zeki Bayram benzin bidonuyla birlikte inşaat alanına geldi.

Hastane girişinden çatı bölümüne kadar benzin döken Zeki Bayram ardından da kendi üzerine benzin döktü. Elindeki çakmağı çakan fakat alev almayan Zeki Bayram’a emniyet ekipleri müdahale etti. Benzinden gözleri yanan Zeki Bayram’a ilk yardımı güvenlik görevlileri yaptı. Şahıs ardından hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Daha Önce Başka Bir İşçi De İntihara Kalkışmıştı

Trabzon’un Yenimahalle semtinde yapımı süren Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nin 2015 yılının Mart ayında 4. katına çıkan bir işçi, çalıştığı hastane inşaatında parasını alamadığı gerekçesiyle intihara kalkışmıştı. İnşaat işçisi olan şahıs, uzun süren ikna çabaları sonucu intihardan vazgeçirilmişti.

SİYASİLERİN ZİYARET ETTİĞİ İŞÇİLER İSYAN ETMİŞLERDİ 

İki aydır maaş alamadığını söyleyen Mehmet Taş, inşaatta çalışan tüm arkadaşlarının perişan olduğunu söylemişti.

TOKİ yetkililerinin de kendileriyle ilgilenmediğini öne süren Taş, “Şu anda hepimiz perişanız. Burada kuru kuru bekliyoruz. Yetkililerin bu soruna bir çare bulmasını istiyoruz.” İfadelerini kullanmıştı. Ferdi Yıldız isimli işçi ise 6 aydır inşaatta çalıştığını, 5 aydır maaş almadığını söylemişti. Evlerine dahi para gönderemediklerini ifade eden Yıldız, ihtiyaçlarını ise borçlanarak karşıladıklarını belirtti
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 14:00
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273