​ Yeni yılın, dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesi; daha iyiye, daha güzele ulaşmak için azim ve gayretimizi artırması en büyük ümidimizdir.
 
​2023 yılında ülke olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın onur ve gururunu yaşadık. 2023’te ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz için *Türkiye Yüzyılı* vizyonu ortaya konuldu. Bu vizyon doğrultusunda bizlere de ülkemizi lider bir devlet yapma yolunda yeni hedeflere yürümek sorumluluğu yüklendi. İnanıyorum ki Millet olarak göstereceğimiz gayret ve azmimizle gelecek yıllar sağlam temeller üzerine kurulmuş, bir asırlık devlet olan Türkiye’mizin yılları olacaktır. Bu itibarla yeni bir yıla gireceğimiz şu günlerde, birlik ve beraberlik içinde kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edeceğiz.
 ​
​Yeni yılda, özellikle ilimizin sahip olduğu bütün değerleri ve dinamikleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, marka şehir Trabzon’umuzun huzur ve emniyet içinde gelişimini sürdürmek için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu konudaki en büyük gücümüz ilimizin, sivil toplum ve kamu kuruluşları ile bakanlarımız ve milletvekillerimizle bir bütün olarak ortak bir iradeye sahip olmasıdır.  Bu birlik ruhunun yeni yılda da devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bizler yeni yılda da, hem ülkemiz hem de ilimizi ekonomik, turistik, sanayi, sosyal ve kültürel, turizm ve sanayi olarak daha da ileriye taşımak; halkımızın rahat, huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamak için daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisindeyiz.

Trabzon ve Erzurum’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’e Yeni Görev Trabzon ve Erzurum’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’e Yeni Görev

Dünya açısından baktığımızda ise özellikle 2023 yılının son aylarında İsrail tarafından Filistin halkına yönelik olarak başlatılan ve soykırım noktasına varan saldırı ve zulümlerin yeni yılda son bulmasını, bununla birlikte 2024 yılının tüm mazlum coğrafyalar için umut ve refah yılı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
 
​Bu vesileyle tüm dünyada barışın, huzurun hâkim olduğu yeni bir yıl dilerken 2024 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum.
 
Aziz YILDIRIM
Trabzon Valisi

Editör: Haber Merkezi