Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından ortaklaşa hazırlanan “Avrupa Birliği Projeleri” imza töreni, KTÜ Rektörlüğü’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, TİSKİ Genel Müdürü İbrahim Kul, TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Kamiloğlu ve KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şevket Ateş katıldı. Trabzon’un altyapısının iyileştirilmesi noktasında önemli adımların atılmasına katkı sağlayacak olan projeler, üniversite-şehir iş birliğine ve bütünleşmesine destek olacak. İş birliği içerisinde hazırlanan “Avrupa Birliği Projeleri” ile şehrin altyapısının iyileştirilmesi adına önemli adımlar atılması hedefleniyor. Trabzon, altyapı noktasında yapılan ve yapılması planlanan projelerle Türkiye’ye örnek olacak. 
9Da8Af9E Ad8F 4727 9C01 47C7Cac177E5

KAZANIMLAR SAĞLAYACAK
TİSKİ Genel Müdürü İbrahim Kul, Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak şehir için durmadan çalışacaklarını ifade ederek, "KTÜ ile birlikte çalışmak, şehrimiz için önemli kazanımlar sağlayacak. Altyapı sorunlarımızın çözümü noktasında önemli adımlar atacağız. Desteği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç'e teşekkür ediyoruz" dedi. 
82207B9E 389C 4Cbf 8229 D9A88A37A70A

İyi Parti İl Başkanı Erkan Trabzon Merkez Fen Lisesi'ne dikkat çekti İyi Parti İl Başkanı Erkan Trabzon Merkez Fen Lisesi'ne dikkat çekti

HER TÜRLÜ KİRLİLİK AZALTILACAK
Süreç ile ilgili bilgi veren Rektör Hamdullah Çuvalcı, “Projenin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda, mevcut altyapı teknolojisinin artırılması ve iyileştirilmesi, iklim değişikliklerine uyum sağlanması, afet risklerinin önlenmesi, doğanın ve yeşil altyapının korunması, her türlü kirliliğin azaltılması konularında şehrimiz büyük kazanımlar sağlayacak. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi