Büyük Bir Skandala Şahitlik Edildi Büyük Bir Skandala Şahitlik Edildi

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in Akçaabat için 2019 yılı yerel seçimleri öncesinde vaat ettiği projeler arasında yerini alan Spor Lisesi, Söğütlü Mahalle’sinin sahil kısmında; Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’ingirişimlerindeki neticesinde hayırsever iş insanı Erdemoğlu Holding yönetim kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun katkılarıyla hayata buldu.

04fbaf4e-64da-4e68-94a9-ced67959ba84

Büyük bir kompleks olarak yapılan Spor Lisesi, 4 katlı 16 derslik, 2 katlı çok amaçlı spor salonu ve 5 katlı 144 kişilik öğrenci pansiyon binasından oluşuyor. 
58de28ec-6961-42b2-acd8-c511f351d568

Yapımında ve iç dekorasyonunda birinci sınıf en kaliteli malzeme ve materyallerin kullanıldığı Spor Lisesi, öğrenci kabulünü gerçekleştirerek eğitime başladı. 
7fa6d6e4-f05d-4805-aa77-01a0a83edd08

TÜRK SPORUNA AKÇAABAT’TAN YÖN VERİYORUZ

Akçaabat İbrahim Erdemoğlu Spor Lisesi’nde yetişecek öğrencilerin profesyonel olarak Türk ve dünya sporuna yön vereceğini vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Spor Lisesi’nde hali hazırda eğitim gören ve görecek olan öğrencilerin eğitim süreleri boyunca spor alanında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda spor eğitimi ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazanmalarına yönelik eğitim öğretim göreceklerini belirtti. 
60781353-03f4-4745-8ef1-87700b28d5c7

Türk ve dünya sporuna katkıda bulunan ayrıca Türk Sporunu başarıyla temsil eden bireylerin Akçaabat’ta yetişeceklerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Modern materyallerle donatılmış, başarılı eğitim kadrosuyla öğrencilerin bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimine katkı sunan İbrahim Erdemoğlu Spor Lisesi’nde öğrenciler, spor alanında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda spor eğitimi ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazanmalarına yönelik eğitim öğretim görecekler. Burada eğitim görüp mezun olan öğrencilerimiz, ülkemizin adını tüm dünyada duyuracak; şanlı bayrağımızı başarıyla dalgalandıracak bizlerin ise göğsünü kabartacaklar. Yine Spor Lisesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, akademik kariyer yapabilecek, sporla ilgili yükseköğretim programlarına hazırlanabilecek; alanlarında en iyisi olacaklar. Uzmanlaştıkları spor branşlarıyla ilgili araştırma yaparak yorum ve uygulama yetkinliğine ulaşabilecek; spor disiplini ve centilmenliğini benimseyen bireyler olarak yine Akçaabat’ta yetişecekler. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bizleri başarılarıyla gururlandıracağı günlere gençlerimizi en temelden hazırlayoruz. Gençlere yatırım geleceğe yatırımdır. Güzel ülkemin tüm gençleriyle gurur duyuyorum. Spor aşkıyla eğitim ve disiplin birleştiğinde bir de tüm bunlar centilmenlikle harmanlandığında tüm dünyaya en güzel örnekleri teşkil eden gençler yetişmiş olacak. Bu gençler Akçaabat’tan yetişecek; Akçaabat’ımızdaki Spor Lisemizden yetişecek. Spor Lisemizin Akçaabat’ımıza kazandırılmasında desteklerini şehrimizden esirgemeyen Akçaabatlı hemşehrimiz Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e, İbrahim Erdemoğlu’na, il ve ilçe başkanlarımıza, milletvekillerimize, bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum.” Dedi. 
a41386ce-4948-4fcc-aa22-6f0a17a40ac4

Editör: Haber Merkezi