TÜSAD BAŞKANI TRABZON SÜRMENELİ

TÜSAİD'ın Başına Trabzon Sürmeneli Cansen Başaran Symes Geldi.

TÜSAD BAŞKANI TRABZON SÜRMENELİ
TÜRKİYE'DE ARTIK PARAYA BİR TRABZON SÜRMENELİ YÖN VERECEK 

 Toplamda 550 üyesi olan ve aralarında Trabzonlu ünlü işadamı Erol Tuna’nın da bulunduğu Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 45. seçimli Genel Kurul Toplantısını bugün gerçekleştirildi.

Türkiye’de kamu dışında yaratılan katma değerin yaklaşık yarısını üreten ve enerji ithalatı göz ardı edildiğinde, üye kuruluşları toplam dış ticaretin %80’ini gerçekleştirerek, kamu gelirlerinin en önemli unsuru olan vergi gelirlerinin, özellikle kurumlar vergisinin önemli bir bölümünü karşılayan  TÜSİAD’ın Başkanlığına Trabzon Sürmeneli Cansen Başaran Symes seçildi. 

Cansen Başaran-Symes’ın yönetim kurulu asil aday listesinde şu isimler yer alıyor;

-İsmail Hasan Akçakayalıoğlu (BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı)

-Metin Akman (Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü)

-Bahadır Balkır (Balorman Yönetim Kurulu Başkanı)

-Memduh boydak (Boydak Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi) -Esin Güral Argat (Gürallar Yönetim Kurulu Başkanvekili)

-Simone Kaslowski (Organik Kimya Genel Müdürü)

-Ali Yıldırım Koç (Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

-Murat Özyeğin (Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

-Mehmet Nurettin Pekarun (Sabancı Holding-Kordsa Global Yönetim Kurulu Üyesi)

-Agah Mehmet Tara (Enka İnşaat Genel Müdürü)

-Sedat Şükrü Ünlütürk (Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı)

Yedek liste

Yedek aday listesinde yer alan isimler ise Erol Bilecik, Dilek Yardım, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova, Gönenç Gürkaynak, Halil Cem Karakaş, Batu Aksoy, Enis Güner, Levent Akgerman, Turhan Turhangil, Hüseyin Murat Akın ve Pelin Akın'dan oluştu.

Yüksek İstişare Kurulu'nda Özilhan dönemi TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan da bugün gerçekleştirilecek seçimli 45. TÜSİAD Genel Kurul toplantısına sunulmak üzere, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı aday listesini oluşturdu. Özilhan, tarafından 2015-2016 dönemi için önerilen ve TÜSİAD üyelerine sunulan YİK Başkanlık Divanı aday listesinde ise Tuncay Özilhan (Başkan), Arzuhan Doğan Yalçındağ(Başkan Yardımcısı), Ümit Nazlı Boyner (Başkan Yardımcısı), Ömer Aras (Başkan Yardımcısı), Ahmet Agah Uğur (Başkan Yardımcısı), Yavuz Canevi (Sekreter) ve Zekeriya Yıldırım (Sekreter) yer alıyor.

Cansen Başaran -Symes Kimdir?

Trabzon'da dünyaya gelen Cansen Başaran-Symes, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Symes,  evli ve bir çocuk annesidir.

2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.

2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 19:06
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160