MHP ÇÖZÜM SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan, MHP’nin de anaların ağlamasına karşı olduğunu ancak “kırmızı çizgileri bulunduğunu” açıkladı.

MHP ÇÖZÜM SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MHP ÇÖZÜM SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan, MHP’nin de anaların ağlamasına karşı olduğunu ancak “kırmızı çizgileri bulunduğunu” açıkladı. Buna göre MHP’nin süreç için ilk şartı PKK’nın silah bırakarak masaya oturması.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Metin Özkan, SÖZCÜ’ye şunları söyledi:

“Bakanlıklar verildi iddiaları kesinlikle yalandı. Yapılan haberlerin hepsi asılsızdır.

Önce silah bırakılacak. Sonra dağdakiler inip cezasını çekecek. Devletin koyduğu kurallar çerçevesinde süreç ilerleyecek.

Ve akabinde genel başkanımız ve parti yönetimimizin belirleyeceği kurallar ve kaideler çerçevesinde süreç yürütülecek. Biz kökten çözüme karşı değiliz ancak kuralları terör örgütü değil devlet koyar.

MHP analar ağlasın istemiyor. Doğudaki kardeşlerimizin üstünde PKK’nın tehdidi kalsın istemiyoruz. Çözüm mutlaka istenen bir şey ama MHP’nin kırmızı çizgileri var. Terör örgütü mutlaka silahı bırakacak, devletle masaya otururken kesinlikle şartı olmayacak.

Bu ülkede Sayın Öcalan diyen Selahattin Demirtaş’la nasıl koalisyon kurabiliriz. Bu ülkenin emniyet müdürünü tokatlayan HDP milletvekili. Bizim onlarla bir araya gelmemizi isteyenler PKK sempatizanıdır.

Bu ülkede ezan dinmeyecek, bayrak inmeyecek diye söz verdik”
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 22:52
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160