banner277

GÜMRÜKÇÜOĞLU İDAM KARARINI PROTESTO ETTİ

Mısır’da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan, halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında alınan idam kararı Trabzon’da protesto edildi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU İDAM KARARINI PROTESTO ETTİ

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR.ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU İDAM KARARINI PROTESTO ETTİ

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com 

Mısır’da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan, halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında alınan idam kararı Trabzon’da protesto edildi. AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları’nın Atatürk Alanı’nda (Meydan Parkı) düzenlediği protesto gösterisine katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un Mursi’nin ihtilalle görevinden uzaklaştırılmasını asla kabul etmediğini ifade ederken, “Halkın seçtiği Muhammed Mursi’nin bir darbeyle hapislere atılması hiçbir zaman orada kalacağına delil değildir” dedi.

ALLAH’IN İZNİ VE KUVVETİYLE HALKIN DEDİĞİ OLACAKTIR
Başkan Gümrükçüoğlu konuşmasında özetle şunları kaydetti: “İslam’a gönül vermiş olan gençlerimizle, Trabzon’umuzla iftihar ediyoruz. Burada, Trabzon’un Atatürk Alanı’ndan bütün dünyaya haykırıyoruz ki, halkın kendi oylarıyla seçtiği insanları, darbelerle al aşağıya edenlerin her zaman karşısında olduk, karşısında olmaya devam edeceğiz. Halkın seçtiği Muhammed Mursi’nin bir darbeyle hapislere atılması hiçbir zaman orada kalacağına delil değildir. Allah’ın (c.c.) izni ve kuvvetiyle, halkın dediği olacaktır. Hakk’ın (c.c.) dediği yerine gelecektir… Askeri vesayetin, dünyanın çeşitli ülkelerindeki yargı vesayetlerinin tamamen ortadan kaldırıldığı, hürriyetin, insanlığın, barışın ve kardeşliğin hakim olduğu dünyaya yürünmeye Allah’ın (c.c.) izniyle devam edeceğiz. Bu şuurda olan gençlerimizin tümüyle, bu beyana tüm gönlümüzle katılıyoruz. Bütün Trabzon’un, bu meydandan dünyaya, hürriyeti, barışı, kardeşliği ve ihtilalleri asla kabul etmediği haykırıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 23:05
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273