1996 yılında Hakkari’de Şehit olan Ali Cora’nın oğlu, Ülkü Ocaklarından yetişmiş olan Metalurji ve Malzeme Mühendisi Ömer Faruk Cora, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

Başkan Üstün” Teşekkürler Sürmene,Teşekkürler Türkiye” Başkan Üstün” Teşekkürler Sürmene,Teşekkürler Türkiye”

Karayolları Bölge Müdürlüğüne istifasını sunan Cora, başvurusunu gerçekleştirerek “Büyük ve müebbet Türkiye’yi inşa etmek için gerekirse hiç uyumayacağız.” mesajı verdi.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU SONRASI 

ÖNCE DEVLET BAHÇELİ'Yİ

DAHA SONRA BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Cora, “Saygıdeğer büyüklerim, kıymetli kardeşlerim; kişiliğimi, kimliğimi, duruşumu borçlu olduğum hayatımın her anında mensubu olmaktan onur duyduğum Ülkücü Hareketin yılmaz kalesi Milliyetçi Hareket Partisinden 28. Dönem Aday Adaylığı Başvurumu yapmış bulunmaktayım. Başvuru sonrası büyüğümüz, atamız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin elini öperek hayır dualarını aldım. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Lider Ülke Türkiye vizyonuyla Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikteliği ile kurulan Cumhur İttifakı’nı Trabzon’da muzaffer eylemek için çalışacağız. Büyük ve müebbet Türkiye’yi inşa etmek için gerekirse hiç uyumayacağız. Ankara’dan herkese selamlar.” şeklinde konuştu.

Ömer Faruk Cora'yı tanıyalım 

Aslen Tonya Karşular Mahallesi’nden olan Ömer Faruk Cora, 13.09.1993 tarihinde Amasya ilinin Merzifon ilçesinde doğdu. Bedia ve Ali CORA çiftinin tek oğludur. Babası Ali Cora 14.07.1996 yılında Hakkari’de şehit olan Cora, İlkokulu Tonya Şehit Cemil Küçük İlköğretim Okulu, Ortaokulu Trabzon Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu, Liseyi Trabzon Yunus Emre Lisesi, Üniversiteyi ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde okudu.

2015 yılında Samsun Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikasında stajer olarak çalıştı. Ardından 2016 yılında Samsun Savunma Sanayi Canik 55 Fabrikasında yine stajer olarak çalışmaya devam etti. Eğitim hayatı tamamlandıktan sonra 2018 yılında 3713 Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme Başmühendisliği’ne atandı ve aday adaylığı başvurusu için istifasını sundu.