Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, TİSKi Genel Müdürü Ali Tekataş ve Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta inşaatı devam eden Şehir Hastanesi’ni ziyarette bulundu.

IMG_0048

2024 yılının mart ayında binaların kaba inşaatının sonlanacağını ifade eden vali yıldırım, ”Allah nasip ederse 2024’ün mart ayında buradaki bütün binaların en azından kaba inşaatlarının bittiğini göreceğiz hep birlikte. Ondan sonraki 1 yıl içerisinde de, 2025’in Şubat Mart ayında da hastanemizi bitmiş vaziyette ve taşınabilir hale gelmiş durumda görmemiz mümkün olacak.

IMG_0046
Sayın vekillerimiz ve sayın başkanlarımız ile beraber biz biraz tez canlıyız. Bunu biraz daha öne çekebilir miyiz diye uğraşıyoruz ama firmamız da imalatlarını düzgün yapmak zorunda. Ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Ekim – Kasım aylarından sonra daha da hızlanacağını söylüyorlar. İnşallah 1,5 yıl sonra hastanemizin kullanılabilir hale geldiğini hep beraber göreceğiz.

Hastanemiz 5 bloktan oluşuyor. Ortada da genel alan olacak.

Trafik yoğunluğu konusunda bir taraftan Karayollarımız, bir taraftan da Büyükşehir Belediyemiz hazırlıklarını yapıyorlar. İnşallah o konuda da sorun yaşanmayacağını düşünüyoruz.

Günlük 15 bin hastanın poliklinik yapabileceğini düşünüyoruz. Toplamda 300 bin metrekare alana yakın bir kapalı alanımız var.” şeklinde konuştu

Editör: Muharrem Altıntaş