Tırlar için ilk giriş noktasına 2 adet kantar daha koyulacak. Ancak asıl sorun olan alanın yetersizliğinin çözümü için de Sarp Camisi’nin yanındaki koya 50 dönümlük bir dolgu alanıyla tır parkı yapılması projesi var. Her türlü çalışmamız maliyetlerin yükseldiği, zamanın çok kıymetli olduğu günümüzde nakliyecimizin tekerinin daha hızlı dönmesi için” diye konuştu.

I M G 1805

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Sektörel Faaliyetler Değerlendirme Toplantısına TTSO Başkanı Erkut Çelebi, UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, DKİB Başkanvekili A. Hamdi Gürdoğan, UND yönetim kurulu üyeleri ve bölgeden nakliyeciler katıldı.

I M G 1798

UND Başkanı Şerafettin Aras, birlik içinde nakliyecilerin sorunlarının çözümü için her platformda mücadeleye devam ettiklerini vurgulayarak, yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verdi.

SARP’TA DOLGU ALANINA TIR PARKI

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de toplantıda yaptığı konuşmada, TOBB iştirakiyle kurulan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret (GTİ) Sarp Sınır Kapısı Danışma Kurulu üyesi olduğunu hatırlatarak, “Biliyorsunuz TOBB öncülüğünde birçok gümrük kapımız modernize edildi. Bu model dünyaya örnek oluşturdu. Biz de Sarp Sınır Kapısında oluşan aksaklıkları, çözüm önerilerini, nakliyecilerimizin taleplerini gerek TOBB kanalıyla gerekse katıldığımız toplantılarda birebir bakanlarımıza aktarıyoruz. Sarp Sınır Kapısında alan yetersizliği nedeniyle birçok sıkıntı yaşanıyor. Gerçekten hizmet verilen yolcu ve araç trafiği ile fiziki alan karşılaştırıldığında dünyanın belki de en yoğun sınır kapısı durumunda olan Sarp’daki yoğunluk küçük dokunuşlarla azaltılmaya çalışılıyor. Bir süre önce Sarp’ta yaptığımız son toplantıda tırların gümrüklü sahaya ilk giriş yerine iki adet daha kantar koyulması gündeme geldi. Ama kesin çözüm tabii ki alanın genişletilmesi, tır parkı yapılması. Bunun için de ilk ve en uygun seçenek dolgu gibi gözüküyor. Sarp Camisinin batısında kalan koya yaklaşık 50 dönümlük bir dolgu alanıyla tır parkı yapılması projesi var. Böylece hem şoförlerimizin daha sağlıklı şartlarda beklemesi sağlanacak hem de yoğunluk bir nebze olsun azaltılacak. Her türlü çalışmamız maliyetlerin yükseldiği, zamanın çok kıymetli olduğu günümüzde nakliyecimizin tekerinin daha hızlı dönmesi için” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca TTSO Başkanı Erkut Çelebi ve DKİB Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, UND Başkanı Şerafettin Aras’a günün anısına plaket takdim etti.

Hassoy Yenilenmiş Mercedes-Benz Otobüslerin İlkini Teslim Etti Hassoy Yenilenmiş Mercedes-Benz Otobüslerin İlkini Teslim Etti

I M G 1796

Editör: Haber Merkezi