SÜMER TİLMAÇ HAYATA VEDA ETTİ

Ünlü sanatçı Sümer Tilmaç (67), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

SÜMER TİLMAÇ HAYATA VEDA ETTİ

SÜMER TİLMAÇ HAYATA VEDA ETTİ

Haber : Tarkan Yusuf Altıntaş  www.trabzonhaber24.com İstanbul

Ünlü sanatçı Sümer Tilmaç (67), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, 67 yaşındaki ünlü sanatçı Sümer Tilmaç, Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda katıldığı bir düğün töreninde rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Tilmaç'ın burada hayatını kaybettiği bildirildi.
Hastane önünde gazetecilerin sorularını cevaplandıran televizyoncu Mesut Yar, "Sümer abimizi keybettik. Birlikte bir düğüne gittik. Aynı arabadaydık, aynı masadaydık. Sohbet ederken gitti bir anda." dedi.
SÜMER TİLMAÇ KİMDİR
15 Temmuz 1948’de Malatya’da doğan Sümer Tilmaç, 16 yaşında oyunculuğa başladı. 1968’de İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Tilmaç, 60’dan fazla oyununda , 100’den fazla da sinema filminde rol aldı.
1993 yılında Süper Baba dizisindeki ‘Nihat’ karakteriyle herkesin sevgisini kazanan Sümer Tilmaç, son olarak ‘Polis Akademisi: Alaturka’ filminde rol aldı.
50. sanat yılını dolduran Sümer Tilmaç, ‘Sümerce’ isimli gösterisiyle hayat hikayesini eğlenceli bir dille sanatseverlerle buluşmuştu.
2007 yılında 18 yıllık eşi Hatice Melek Tilmaç’tan tek celsede boşanan Sümer Tilmaç’ın ilk eşinden 2, ikinci eşinden de 2 çocuğu bulunuyor.
2002 yılındaki Son fili ile ‘En iyi yardımcı erkek oyuncu’ dalında 7. Sadri Alışık ödülünü kazanan Tilmaç’ın en bilinen filmleri ise şunlar: Kahpe Bizans, Hemşo, Meraklı Köfteci, Kanlı Nigar, Gırgıriye, Karaoğlan, Çakallarla Dans, Osmanlı Cumhuriyeti, Maskeli Beşler: İntikam Peşinde.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 23:15
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160