Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yürütülen ve Ticaret Bakanlığı'nın HİSER projeleri çerçevesinde desteklediği Trabzon Sağlık Turizmi Projesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, oda olarak hazırladıkları tüm projelerde bölgenin bütününü düşünerek hareket ettiklerini vurguladı.

I M G 9912

GÜMÜŞHANE’DE YAPILDI

Proje katılımcılarından TR Healing Travel firmasının ev sahipliğinde Gümüşhane’de düzenlenen toplantıya Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO Meclis Kâtip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon'da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkilileri katıldı.

I M G 9910

“HAZIRLANAN PROJELERDEN TÜM İLLERİN YARARLANMASINI AMAÇLIYORUZ”

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, oda olarak hazırladıkları tüm projeleri, sadece şehri değil tüm bölgeyi düşünerek hayata geçirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Sağlık Turizmi Projemiz de bunlardan biri. Trabzon’daki sağlık kuruluşlarının tanıtımını yaparken, aslında bölgeye sağlık turisti çekiyoruz. Bundan tabii ki çevre iller de yararlanacaktır. Bu anlamda Gümüşhane zaten sürekli iş birliği halinde olduğumuz bir kentimiz” dedi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay da TTSO’nun uyguladığı sağlık turizmi projesinin başarılı bir çalışma olduğunu vurgulayarak, “Bu çalışmadan eminim ki Gümüşhane de olumlu şekilde etkilenecektir” ifadesini kullandı.

Yutma Güçlüğünün Sebebi Akalazya Olabilir Yutma Güçlüğünün Sebebi Akalazya Olabilir

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, sağlıkta bölgesel anlamda kalkınmayı planladıklarını ifade ederek, “Şehrimizde güzel bir birliktelik oluşturduk. Aynı amaç doğrultusunda yola devam ediyoruz. Umuyoruz ki bu projeyi bölgesel anlamda da daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra projenin önemli hedef pazarlarından Tiflis’te yapılan ikili iş görüşmesi etkinliği ve ziyaretler ile diğer konular değerlendirildi.

Editör: Haber Merkezi