HEDEFİMİZ GENÇLİK

Trabzon’un Şalpazarı ilçe belediye başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı’nda 20 Eylül’de yapılacak ‘Ağasar Şalpazarı Gençlik Şöleni’ ile ilgili basını bilgilendirdi.

IMG_1602

Kurukız, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, Şalpazarı’nın değişip güzelleştiğini dile getirdi. Kurukız, “Şölenimiz tamamen gençlere yönelik şölendir. Siyasi bir amaç yok. İlçemizde bir Pazar kültürü var. Çarşamba gün ilçemizin pazarı. Onun için de Çarşamba gününü tercih ettik” dedi.

IMG_1610

TÜRKİYE’YE SES OLACAĞIZ

Büyükşehir cepheden başlıyor
Büyükşehir cepheden başlıyor
Kurukız, “Gençlerimizi önemseyen, geleceğimizin teminatı olan bir belediyeyiz. Gençlere millet bahçesi, 4 tane semt sahası, gençlik merkezi, spor salonu, parklar yaptık. Gençlerimizin ufuklarını açmak, birlik bütünlüğünü sağlamak için Şalpazarı Gençlik Şölenimiz 20 Eylül’de 17.00’de başlayacak. Sanatçılarımızı gençlerimizin oyları ile belirledik. Programımızı belirlerken Büyükşehir Belediyemizin katkı, destek, himayelerinde ve kıymetli sponsorlarımızın desteği ile programımızı yapacağız. Büyükşehir mehter takımı ile ilçeye girişimiz olacak. Horon gösterileri, ilçemizin kadınlarının yöresel kıyafetleri, sanatçılarımız ile görsel bir şölen olacak. Amacımız hem gençlerimizi onurlandırmak hem de gençlerimize mesajlar versin. Tüm partilerin milletvekilleri, il, ilçe başkanlarımıza davetiyelerimizi ulaştırdık. Mülki idare amirlerimizi davet ettik. Şalpazarı’ndan Türkiye’ye ses vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADAN SOSYAL ALANA

Şalpazarı belediyemizin bütçesinden yemek dahil bir kuruş çıkmıyor. İş camiasından gönül dostlarımız var. Onların destekleri ile organizasyonu gerçekleştireceğiz. Ekonomik sıkıntılar var. ‘Sosyal medyadan sosyal alana’ başlıklı 24 bin TL ödüllü etkinliğimiz var. Bizim amacımız gençlerimiz. Kahve köşelerinden, zararlı alışkanlıklardan, sosyal medya gibi kendilerini bağlayan alanlardan, sosyal etkinliklere davet ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Muharrem Altıntaş