Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı açıklaması! "İsteyen odasına asabilir"
I M G 3783
  

Ortahisar Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları Başkan Ahmet Kaya Başkanlıpında devam ediyor.

I M G 3822

Belediye meclisinde AK Parti Grubu, Başkan Ahmet Kaya'nın odasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin kaldırmasına tepki gösterdi.

I M G 3801

Kavanoz: "Kurumlarda mevcut Cumhurbaşkanının resminin olması gerektiği zorunluluğu getirilmiştir"

AK Parti Grup Başkanvekili Zeki Kavanoz, yaptığı açıklamada "Atatürk ve İsmet İnönü'nün ve diğer bazı Cumhurbaşkanlarının partili Cumhurbaşkanı olduğu biliniyor. Referandum ile seçilen cumhurbaşkanının partisi ile ilişkisini kesmemesi konusunda iradeyi ortaya koyulmuş ve kanun olarak yasalaşmıştır. Kurumlarda mevcut Cumhurbaşkanının resminin olması gerektiği zorunluluğu getirilmiştir.

I M G 3819
Sayın Ahmet Kaya iradeyi yok saymış, siyaseti başkanlığa sokmayacağını söylemesine rağmen, Cumhurbaşkanını hiçe sayarak Resmi makam odasından kaldırmıştır. Halk, öyle karar verilmiş olabilir ama ben Ahmet Kaya'yı başkan olarak kabul etmiyorum derse bu hangi karara sığar. Hakikat satan pazarda tezgah açmaz. Dünyanın ve ülkemizin benimsediği bugünkü cumhurbaşkanının resminin sizin duvarınızda olmaması ona zarar vermez. Yel kayadan toz alır. Sizi başkanlığa seçen bu halk sizin karşınıza bunu koyar. Halk benim seçtiğim cumhurbaşkanının resmini kaldırmanızın hesabını size sorar." dedi.

I M G 3787
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı açıklaması! "İsteyen odasına asabilir"

Başkan Kaya: "İsteyen herkes Cumhurbaşkanının resmini odasına asabilir"

Kavanoz'un bu sözleri üzerine açıklama yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya şu ifadeleri kullandı;

"Kurumumuzda Sayın Cumhurbaşkanı'nın resmi vardır. Kaldırılması konusunda talimatımız yoktur. İsteyen arkadaşlar Cumhurbaşkanımızın resmini odalarına asabilirler. Cumhurbaşkanı halkın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanıdır. Ama o Cumhurbaşkanın seçilmeyi yeterli görmeyerek AK Parti ünvanını yanına eklemiştir. Bunun bir parti devleti olarak görüleceğini biz daha öncede söyledik. Eleştirdikleri işi bugün kendileri yapmıştır. Ben bu ülkenin çimentosudur dediğim Mustafa Kemal Atatürk'ün resmini arkama astım. İsteyen herkes Cumhurbaşkanının resmini odasına asabilir. Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün resminden güç alıyorum. Ben o büyük insanın fotoğrafını arkama asmaktan gurur duyuyorum. Kendi inisifiyatimdir. Cumhurbaşkanımız seçilmiş Cumhurbaşkanımızdır. Ona da saygı duyuyorum."

I M G 3821
"Ben birçok meclis toplantı salonlarını gezdim. Meclisimizde Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi kapalı, perdenin altında kalıyor. Ben bu meclis toplantı salonunda perdenin kapatmayacağı şekilde Atatürk fotoğrafı ve Türk Bayrağı asılmasını, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir yazısını da görünür şekilde asılmasını istiyorum. talimat veriyorum, bunları asın ve parasını da benim maaşımdan kesin."

I M G 3787

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı açıklaması! "İsteyen odasına asabilir"

Başkan Kaya, Kent Lokantası’nı inceledi Başkan Kaya, Kent Lokantası’nı inceledi

Şunu da açıklamak istiyorum. Ekrem İmamoğlu'nun ziyareti sırasında bir düzenleme yaptık ve Filistin afişinin üzerine dilini tasvip etmediğim ancak benimde görüşüm olan bir pankart vardı. Onun üzerine Türk Bayrağı ve Atatürk resmi asıldı. Kapanacağı için yerini değiştirelim dedim. Bu konuda hemen AK Parti İl Başkanı partililer tarafından açıklama yapıldı. Filistin de bir acı var. Bu hepimizin görüşü. Benimde aklımdan geçen İsrail'le ticaret konusu var. Bununla ilgili bir yazı asılması bence daha doğru olur. Meclis olarak bir karar alalım. Zulüm altındaki kardeşlerimize sahip çıkacağımız bir bildiri yapalım yada farklı bir şey yapalım. Ama ben kendi görüşüm olarak binanın en görünür cephesine Atatürk resminin alınması kanaatindeyim."

I M G 3798I M G 3796I M G 3789I M G 3806I M G 3780I M G 3776I M G 3777I M G 3774

Editör: Ömer Altıntaş