Teknik Direktör Bjelica ,hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı belirterek, “Hak edilmiş bir galibiyet aldık. Oyuncularımızın hepsi gayet iyi mücadele etti. Bütün oyuncularımı mücadele ve fedakarlık örneği gösterdikleri için tebrik ediyorum. Maça biraz endişeli başlangıç yaptığımızı söyleyebiliriz ama onun dışında gayet iyi bir mücadele örneği gösterdik. Son 20 dakika sizin de bildiğiniz gibi 1 kişi eksik de olsak çok fazla pozisyon vermedik, sadece 1 tane verdik. Orada da Uğurcan Çakır gayet iyi bir kurtarış yaparak bizim adımıza önemli bir kurtarış yapmış oldu. Ondan sonra da zaten başka bir pozisyon vermedik. Devam eden dakikalarda da bulduğumuz fırsatları değerlendirebilseydik daha farklı olabilirdi. Sıkı çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Nenad Bjelica, 25 dakika boyunca 1 kişi eksik oynamamıza rağmen oyuncularımızın bunu hissettirmediğinin altını çizerek, “Maçın geneline baktığınızda toplamda 25 dakikada 1 kişi eksik oynadı takımımız. Buna rağmen gayet iyi bir savunma örneği gösterdiler. Herkes iyi bir fedakarlık örneği gösterip iyi mücadele ettiler. Son dakikalardaki Uğurcan’ın kurtarış yaptığı pozisyon hariç başka bir pozisyon vermedik. Eksik oynarken dahi maçın tamamında 4-5 tane değerlendirebileceğimiz iyi pozisyonlar bulduk. Futbol aslında böyle bir oyun. İçinde bulunduğunuz anları düşündüğünüzde kolay bir oyun değil. Takımımızın taşıdığı forma ağır bir forma. Hedefler her zaman çok büyük ve önemli yerlerde olmalıyız. Oyuncularda biraz endişe olabilir, bunları değerlendirdiğinizde takımımız gayet iyi bir sonuç aldı. 25 dakika eksik oynamamıza rağmen bunu hissettirmeyen bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Ayrıca Uğurcan’ı son dakikalardaki kurtarışından dolayı ayrıca tebrik etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktörümüz, Kourbelis, Umut Güneş ve Nicolas Pepe ile ilgili sorulan soruya şu ifadelerle cevap verdi: “Kourbelis, sezonun ilk bölümünde oynadığımız maçlarda 6 numara pozisyonunda oynadı. Onu 6 numara da görebilirsiniz aslında. Son transferlerle beraber yani Mendy ve Berat’ın katılımıyla beraber tercihimiz bu şekilde oldu. Bu kesinlikle Kourbelis’i kullanmayacağımız anlamına gelmiyor. Oyuncu süreler bulup takıma yardımcı olmaya çalışacaktır. Umut Güneş ise 2 haftadır bizimle. Bir adaptasyon süreci var. Şu an onu atlatıp takıma adapte olmaya çalışıyor. Hatayspor’a karşı bizimle beraberdi. Takımla beraber zaman geçirme fırsatı buldu. Bu maçta da onu kadroya aldık. Düşüncemiz ona süre verebilmekti ama son anlarda yaşadığımız sakatlıklar ve zorunlu değişikliklerden dolayı hak ettiği dakikaları veremedik. Umut Güneş’in kontratı 2 haftalık değil, 4 yıllık. Yakın gelecekte takıma çok büyük katkı verebilecek bir oyuncu. Nicolas Pepe şu an bizimle beraber olmayacak. Adana Demirspor maçında kadroda olmayacak. Bunu daha önce de yine söylemiştim, fiziksel hazırlığı devam ediyor.”

Nenad Bjelica, Başkanımız Ertuğrul Doğan’ın hakemler ile ilgili yaptığı açıklamanın son derece doğru olduğunu ve aynı düşüncede olduğunu vurgulayarak, “Başkanımız harika bir insan. Elinden geleni yapmaya çalışıyor. Hem onun, hem benim hem de oyuncularımız üzerinde inanılmaz bir baskı var. Bu baskının kimsenin üstünde olmasını istemem. Başkanımız da herkes gibi inanılmaz mücadele veriyor. Kendinden fedakarlık yaparak takımı devam ettirmeye çalışıyor. Hakem yönetimi ile ilgili kesinlikle mutlu değiliz. Başkanımızın sözlerini destekliyoruz, aynı fikirdeyiz. Hakemlerden yardım istemiyoruz, onlardan istediğimiz tek şey saygı. Burada oynayan herkes kendi aileleri ve gelecekleri adına bu mücadeleyi veriyorlar. Kendi takımları için bir şey yapmaya çalışıyorlar. Hakemlerin yardım ederek değil saygı göstererek bu duruma yardımcı olmaları gerekiyor. Bugün sahada saygıyı görmediğimizi söyleyebilirim” cümlelerine yer verdi.

Teknik Direktörümüz, açıklamalarının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi: “Oyuncularıma her zaman basit olan şeyleri harika yapmaları gerektiğini söylüyorum. Üzerimizde inanılmaz bir baskı var. Hocanın, başkanın ve oyuncuların üzerinde inanılmaz bir baskı var. Bunları düşündüğünüzde hatalar olabiliyor maalesef. Kesinlikle istediğimiz bu değildi. Verilmeyen faul sonucu yediğimiz bir gol var. Bu baskıyla beraber bazı hatalar kaçınılmaz oluyor. 6 numaralı pozisyonda oynayan oyuncumuzdan sürekli istediğimiz topu alması ve oyun kurulumunda olmasıdır. Biz ligin en genç 2. takımıyız. Dolayısıyla formamızın ağırlığını düşündüğünüzde bu formayı taşımaktan da gurur duyuyoruz. Sahada bu formayı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Takım olarak özgüven kazandığımızda çok daha iyi işler çıkaracağımızdan eminim.”

Editör: Muharrem Altıntaş