Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica, Spor Toto Süper Lig’in 38. ve son haftasında deplasmanda oynadığımız Medipol Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz, ev sahibi ekibi tebrik ederek maç hakkında şu görüşlere yer verdi: “

Aldıkları galibiyetten ötürü Mediol Başakşehir Kulübü’nü tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum. Kendi takımımı da gösterdikleri mücadele ve oyundan dolayı kutlamak istiyorum. Bugün sizin de bildiğiniz gibi 13 eksikle buraya geldik. Maçın geneline baktığınızda rakibimizin 3. golünü son anlarda attıklarında, 85. dakikaya kadar iki tarafa da gidebilecek gayet açık bir maçtı. Maçı berabere ya da kazanarak bitirme şanslarımız da vardı ama bugün son toplarda rakibimiz daha iyi bitiricilik gösterdi. Onlar buldukları pozisyonları değerlendirdi, biz değerlendiremedik ama genele baktığınızda iyi organize olduğumuzu, iyi bir enerji sergilediğimizi ve iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Başakşehir gibi bir rakibe karşı oynadığınızda ve oynayan oyuncularımızın çoğunun genç olduklarını da düşündüğünüzde, 4 tane oyuncumuz bugün ilk kez bu seviyelerde futbol oynadı. Bu oyuncular 2000’li, 2001’li, 2003’lü ve belki daha genç oyuncular. Başakşehir bulduğu fırsatları değerlendirdi ama en başta da belirttiğim gibi maçı berabere ya da kazanarak bitirebilirdik.

Taraftarlarımız, bugün maçın başlangıcından sonuna kadar inanılmaz bir destek verdiler. Biz elimizdeki en iyi 11’i sahaya sürdük, kadroya baktığınızda 18 oyuncumuz vardı. Biz de sahaya çıktığımızda elimizdeki en iyi 11 ile en iyi şekilde oynayabilmeye çalıştık. Gençlere şans verdik. Taraftarlarımız, futbol camiası ve geri kalan herkes bu gençleri görsün diye, fikirleri oluşsun diye.”

Nenad Bjelica, önümüzdeki yıl ile ilgili ise şu ifadelere yer verdi: “Önümüzdeki yıl ile ilgili olarak taraftarlarımıza mücadelenin, enerjinin, iyi futbolun, her maçın kazanmak için oynanacağının sözünü verebilirim. Taraftarlarımız bizden bunu bekliyorlar çünkü. Kazandığımız son 3 maçı değerlendirdiğimizde, bu maçlara baktığınızda neler yapabileceğimizi ve bunun üzerine koyup daha başarılı olacağımızı gösterdik diye düşünüyorum. Bugün genç oyuncular fırsat buldu, onlar da bu fırsatı iyi değerlendirdi. Gelecek adına bu fırsatı iyi değerlendirdiler. Bu oyuncuların nerede nasıl değerlendirileceği tartışılacak ama genel olarak kulübümüzün iyiye gittiğini söyleyebilirim. Gelecek yıl bu takımdan söz edileceğini düşünüyorum ve bunun sözünü verebilirim. Geldiğimiz bu 45 günlük süreçte ligi, takımları, rakiplerimizi, ambiyansı ve tanıma fırsatı bulduk. Biz haziranda gelmiş olsaydık bunları yapma fırsatımız olmayacaktı. Geldikten sonra bunları görecektik ve belki zaman kaybetmiş olacaktık. Bizim açımızdan önemli bir fırsat oldu diye düşünüyorum. Geldiğim ilk andan itibaren oyunculara nasıl çalıştığımı, onların ve benim onlardan ne beklediğimi konuştuk. Onlar da beni tanıdılar diye düşünüyorum. Oyuncularım, defans ya da ofansta kendilerini neler beklediklerini iyi biliyorlar. Şu ana kadarki olan süreçten bunları söyleyebilirim. Bu sene 8 maç oynama fırsatı bulduk ama önümüzdeki yıl çok daha fazla maç oynayıp çok daha fazla maç kazanma fırsatı bulacağımızı da söyleyebilirim.”

Editör: Muharrem Altıntaş