Oturdukları koltuklarından kalkarak halkın arasına karıştıklarına, Akçaabat’ımızın faydasına bir projeye katkı sunma gayretinde olduklarına asla şahit olmadığımız muhalefeti temsil eden iki ilçe başkanına, bu vesileyle seslenmek, sormak istiyorum; ne ülkemizde ne İlçemizde Milletimizin hayrına olan hangi projeye ‘evet’ dediniz. Zaten size bu Aziz Milletimiz inansa, güvenseydi kısa süre önce ülkemizde gerçekleşen deprem felaketinden hemen sonra gidip deprem bölgesinde depremzedelerimize  “Sizlere bedava ev dağıtacağız.” dediğinizde Aziz Milletimiz sizin yanınızda olurdu; insanımız ne kadar güvensiz olduğunuzu bildiği için biletinizi kesti, size oy vermedi.

Akçaabat’ta aldığınız oy belli. Her hafta şehrimize gelen, geçen hafta sonu Hıdırnebi Yaylası'nda incelemelerde bulunan Sayın Genel Başkan Yardımcımız ve Trabzon Milletvekilimiz ile birlikte bu hafta sonu da Ankara’dan gelen uzman heyet ve proje ekibiyle Hıdırnebi Yaylası’nda olacağız. Günümüz saatimiz bellidir. Yersiz ve asılsız açıklamayı yapan muhalefet partisi ilçe başkanlarını yarın saat 11:00’de Hıdırnebi Yaylası'na  davet ediyorum. Gelsinler, Hıdırnebi’de neler, hangi projelerin planlandığını kendi gözleriyle görsünler. Kendilerini, millete yalan yanlış algı operasyonu yapmak yerine Akçaabat’ın menfaatine beraber çalışmaya davet ediyorum.

AK Parti demek bereket demektir, AK Parti demek proje demektir, AK Parti demek adalet demektir. Bizler iktidar partisi temsilcileri olarak Millete hesap vermek gibi bir sorumluluğumuz olduğunu biliyor ve bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz.
Akçaabat’a yapılan hizmetleri tek tek saymama gerek yok, kendileri zaten biliyorlar ama yine de aynı şekilde ilçemize kazandırdığımız projeleri de görmek isterlerse hayata geçirdiğimiz ve yapımı devam eden projelerimizi tek tek beraber kendilerine gezdirebiliriz. 
2000’li yıllarda AK Parti iktidarıyla tanışan ülkemizin, Milletimizin ve şehrimizin talihi değişmiştir; 
Biz, yeri gelince teşekkür etmeyi de biliyoruz, sizler de öğrenin;
İktidarımızın 22. yılında Akçaabat’a kazandırdığımız ve hayata geçirdiğimiz bütün projeler için ,başta Cumhurbaşkan’ımıza, ardından Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, birlikte omuz omuza çalışıp ter döktüğümüz belediye başkanlarımıza ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İsterdim ki ilçemizdeki muhalefet partisi temsilcileri de bu yapılan yatırımları görüp teşekkür etsinler ama teşekkürü geçtim, onların gözleri var görmez, kulakları var duymazlar.

Ne yazık hayretle izliyoruz…
Bunlar köprü bile yapamaz demiş bir muhalefet partisi ilçe başkanı. Yaptığımız köprüler, tüneller, denizin altındaki yollar ve ilçemiz geçişi için temelini attığımız Güney Çevre Yolu ile alakalı “Bunu bile yapamaz.” demiş… Bunlar Güney Çevre Yolu’nun acil kamulaştırmasının çıktığından habersizler galiba , yoksa en mahir oldukları konuda yine kamuoyunu aldatmaya mı çalışıyorlar. Buradan ben açık ve net altını çizerek çok iddialı söylüyorum ve soruyorum? En kısa zaman zarfında Güney Çevre Yolu'nun inşaatı öyle bir aşamaya gelecek ki o yoldan geçerken acaba yüzleri kızaracak mı?

Seçim biter, bunlar ofislerinde oturur klavye kahramanlığı yapar. Biz her gün milletin içinde Cuma programlarında vatandaşlarımızla beraber olurken, vatandaşlarımızın acılı gününde, sevinçli gününde, şehirde, köyde,
yaylada ve derneğindeyiz. Bunları yaptığımız için millet de takdir ediyor tekrar tekrar yine bize oy veriyorlar.

AK Parti demek Milletin ailesi demektir, Akparti Milletin tam da kendisi demektir.
Şuan görüyorumki Yerel Seçimler yaklaşınca çıkıp buradan siyaset yapmaya çalışıyorlar. Siyasetin de bir etik kuralı vardır; doğru yapılanlara doğru dersin, yanlışa yanlış dersin,yapılacak olanlara da katkı sunarsın. Bu şekilde siyaset yaparsanız Millet belki tercih noktasında biraz daha size olumlu yaklaşabilir Fakat siz hep “istemezuk”zihniyeti ile devam ettiğiniz için bu Millet sizi ne iktidar yapar ne devlet yönetimine getirir.

Belediyemizin çalışmalarına  İlçemizi adeta bir şantiye sahasına dönüştüren yatırımlarına ve hatta doğalgaz çalışmalarına dahi seviyesi yerlerde muhalefet yapanlar değil mi bu İlçe Başkanlarımız. Belediye çalışmalarının, yol, parke, asfalt, park, bahçe, kaldırım ve benzeri vatandaşın günlük hayatını kolaylaştıracak çalışmaların yapıldığı esnada sahanın toz toprak olmaması, moloz, taş olmaması mümkün müdür? Var mıdır bunun icat edilmiş başkaca bir teknik yöntemi?

Doğalgaz yapılıyor, haliyle imalatlar yapmak zorundasın arkasını toparlamak için; ilçe başkanının bir tanesi şehirde molozlar olduğunu iddia ediyor. Bildiğiniz bir teknik varsa söyleyin, engin bilgilerinizden faydalanalım nasıl molozlar olmadan doğalgazın peşini asfalt ya da parke yapacağız?

Tarlada izi olmayanların harmanda yüzü olmazmış. Biz eserlerimizle övünüyoruz, onlar da 80 senede Akçaabat’ta nereye bir çivi çakmışlar, gitsinler önlerinde resim çekilip paylaşsınlar, bizler de yaptıkları hizmetlere teşekkür edelim.

Akçaabat hayrına bir iş yapmıyorsunuz, bari kendi elimizdeki değerlere sahip çıkalım. Genel Başkan Yardımcımız Akçaabatlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Akçaabatlı… Hiçbir dönemde Akçaabat bu kadar güçlü bir şekilde Ankara’da, Meclis’te, siyaset sahnesinde temsil edilmemiştir; destek olmayacaksınız onu anladık, bırakın bari köstek de olmayın.


Ahmet Hüseyin ALTINTEPE
AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı

Editör: Muharrem Altıntaş