Büyükşehir’in 23 Nisan Etkinliğine Yoğun İlgi Büyükşehir’in 23 Nisan Etkinliğine Yoğun İlgi

Erzincan'da meydana gelen üzücü olaydan dolayı hepimiz üzgünüz. İşletmeci kardeşlerimize, emekçi kardeşlerimize Allah yardımcı olsun, tez zamanda inşallah kurtuluşları görünsün.

     Toplum olarak bugün de maalesef acı bir haberle karşı karşıya kaldık. Bir gemimiz Marmara Denizi'nde, kötü hava şartları nedeniyle battı, 6 gemi adamı emekçimiz şu anda kayıp, arama devam ediyor. Ailelerine, camiamıza başsağlığı diliyorum.

     Sayın Başkanım, bu vesileyle bir mesaj vermek istiyorum. Gemi adamları zor şartlarda çalışıyorlar, geceleri yok, gündüzleri yok, cumartesileri yok, pazarları yok, tatilleri yok; ailelerinden uzak, sevdiklerinden uzak, yeni doğan çocuğunu bile görme şansı yok, bir ölüsü olmuşsa cenazesine gitme şansı yok. Dolayısıyla ben bu kardeşlerimizin yıpranma haklarının kendilerine iade edilmesini, verilmesini istiyorum.
 
Diğer bir konu, son derece önemli, deniz ticaret filomuz maalesef çok yaşlandı, yaş ortalaması 35 ve üstünde bir rakam. Biliyorsunuz, deniz ticareti olmazsa insanlığın yarısı açlıktan, yarısı da soğuktan ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Biz özellikle küçük tonajla Karadeniz'de, Akdeniz'de dolaşan gemilerimizin en kısa zamanda tekrar yenilenebilmesi için, "koster filosu" dediğimiz bu filonun yenilenebilmesi için Hükûmetimizden gerekli desteği bekliyoruz.

    Tüm emekçilerimize, kardeşlerimize selam ediyorum. Tekrardan başımız sağ olsun, geçmiş olsun diyorum.

Editör: Haber Merkezi