Trabzon'un seçkin mühendisleri ve akademisyenlerin yanı sıra, bölgenin önde gelen siyasi parti ve yerel yönetim temsilcileri ile kamu kurum kuruluş amirleri de etkinliğe katıldı.
Programa, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Deva Partisi Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Selçuk Keskin, Ak Parti Ortahisar ilçesi Belediye Başkan adayı Ergin Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar ilçesi Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, Deva Partisi Ortahisar ilçesi Belediye Başkan adayı Serkan Işıklı gibi önemli isimlerin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz ve MMO Trabzon Şube önceki dönem başkanları, yönetim kurulu üyeleri, temsilcilik başkanları, meslek odaları temsilcileri ve üyeler katılım gösterdi.
MMO Trabzon Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bulut ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştirdi. Bulut, Makine Mühendisleri Odası üyelerine birlik-beraberlik vurgusu yaparken, Oda genelinde yapılacak tüm çalışmalarda üyelerin desteklerini beklediğini ifade etti. Prof. Dr. Çuvalcı, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değindi ve genç mühendislerin meslekteki rolü üzerine dikkat çekti.
Program, samimi bir atmosferde geçerken, katılımcılar birlik ve dayanışma içerisinde iftarlarını açtılar. Etkinlik, Makine Mühendisleri Odası üyeleri bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmalarına ve dayanışmalarını pekiştirmelerine ortam sağladı.
MMO Trabzon Şubesi'nin düzenlediği bu tür etkinliklerin, bölgedeki mühendislik camiasının bir araya gelerek ortak çözümler üretmesine ve mesleki dayanışmayı güçlendirmesine katkı sağladığı belirtiliyor.

Trabzon’un Akçaabat İlçesinde cayır cayır yandı Trabzon’un Akçaabat İlçesinde cayır cayır yandı

05C5263C 8566 4Bc3 Ae9C 6E3B9E98Ca58Bf50D805 1C46 4443 8523 F576F0F5E7E9

Editör: Haber Merkezi