Ayrıca istihdamın düşmemesi için sigorta giderlerine destek sağlanmalıdır. Bölgeler arasındaki teşviklerin daha dengeli olarak uygulanması yatırımın da daha dengeli dağılımını sağlar” dedi.

Halkbank Bölge Müdürü Ömür Batur ve Trabzon Merkez Şube Müdürü Emin Can Yalmanoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi, Meclis Başkanı Şadan Eren ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette iş dünyasının finansmana erişimi ve sektörlerin son durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, uzun vadeli yatırım finansman imkanlarının artırılması gerektiğini vurgulayarak, “Üretim yapanın, istihdam sağlayanın, ihracatla ülkeye döviz kazandıranın önünün açılması gerekiyor. Bu anlamda kredilerin doğru şekilde kullandırılması önemli. Gerçekten üretim yapanlara kredi imkanları sağlanmalıdır. İstihdamın korunması için sigorta giderlerine destek verilmelidir. Bölgesel teşviklerin de daha dengeli şekilde olması yatırımı daha geniş bir coğrafyaya dağılımını, dolayısıyla belli bölgelere göçleri de önler” ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi