DR.HÜSEYİN ÖRS: KEŞKE ÇAMBURNU TERSANESİ’NDE BİNLERCE SÜRMENELİYE İŞ SAĞLANSAYDI; KEŞKE LOJİSTİK MERKEZİ ELİMİZDEN ALINMASAYDI

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

MHP Trabzon 3.sıra Adayı Hüseyin Örs ziyaretle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “bıçak ve pidenin başkenti Sürmene’de olmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Ancak keşke Çamburnu Tersanesi yapılabilmiş olsaydı ve binlerce gencimize iş imkânı sağlanabilseydi. Keşke her şeyi hazır olan Çamburnu Lojistik Merkezi Projesi, iktidarın beceriksiz ve basiretsiz tutumu nedeniyle elimizden alınmasaydı. MHP iktidarında inşallah bu projeleri biz gerçekleştireceğiz, Sürmene’yi kalkındırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

MHP MİLLET VEKİLİ KORAY AYDIN: MHP’NİN SEÇİM VAATLERİ BÜYÜK BİR SEVİNÇLE KARŞILANDI

Sürmene ziyaretinde MHP’nin açıkladığı vaatlerin sevinçle karşılandığını belirten MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, MHP’nin Büyükşehir sınırlarını il sınırlarıyla eşitleyen uygulamanın kaldırılması ve kapatılan beldelerin yeniden açılması vaadinin büyük yankı yaptığını bildirdi.  Sürmene’de karşılaştığı birçok belde sakinlerinin kendilerini MHP olarak beldelerine davet ettiklerini kaydeden Koray Aydın, önümüzdeki günlerde başta Yeniay beldesi ve Çamburnu olmak üzere Sürmene’nin beldelerine ayrı bir ziyaret planladıklarını söyledi.

MHP İKTİDARINDA EKONOMİNİN CAN DAMARI ESNAFA HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEKTİR

Sürmene’de MHP’nin seçim beyannamesinde esnafa yönelik olarak açıkladığı vaatlere de değinen MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın,  Esnaf ve sanatkârın krediye erişimini engelleyen teminat sorunu tamamen ortadan kaldırılacağını,  Yeni işyeri açan esnafa beş yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlanacağını,  Esnafın, gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulanacağını,  Esnafın ve sanatkârın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı verileceğini,  Esnafın ve sanatkârın emekli aylıklarından sosyal güvenlik destek primi kesilmeyeceğini,  Esnaf ve sanatkârı, borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarmak amacıyla finansal borçların yeniden yapılandırılması için "Borç Sarmalından Çıkış Projesi” uygulamaya konulacağını anlattı. Sürmene’deki çalışmalarını tamamlayan Koray Aydın Akçaabat’ta MHP Milletvekili adayları Yavuz Aydın, Hasan Akyüz ve Hikmet Yılmaz’la birlikte bir lokanta açılışını gerçekleştirdiler.  MHP Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar’ın da hazır bulunduğu açılışa katılan Trabzonlu Dünya Şampiyonu Boksör Selçuk Aydın, Koray Aydın ve MHP Milletvekili adaylarıyla bir süre sohbet etti ve kendilerine başarılar diledi. MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, açılışın ardından Ortahisar’da çalışmalarına devam edecek ve akşam da ev ziyaretlerinde bulunacak.