Fenerbahçeli kimliği ile tanın ünlü sanatçı Kıraç şike süreciyle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kıraç Trabzonlular için övgü dolu sözler sarf ederken Trabzonluların Aydın insanlar olduğunu söyledi

İŞTE KIRAÇ'IN O SÖZLERİ

Kıraç  kendisine yöneltilen 3 Temmuz süreci ne zaman konuşulsa, Trabzonsporlular’ın da kupa beklentisi konuşuluyor. Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşananlar da buraya bağlanıyor..  Bu gerilim nasıl son bulur? sorusuna " Trabzonspor taraftarları aynı bizim gibi… Bizim gibi bu ülkenin insanları, vatandaşları... İlk önce Fenerbahçe’den o şampiyonluk kupasını almaktan daha başka şeyler üzerinde durmaları gerekir diye düşünüyorum. Şu dönem yapılamaz ama, ben Fenerbahçe başkanı olsam bu kupayı Trabzonspor’a da isterse veririm, çok önemli değil bu. Şampiyonluğun çok üzerine geçmiş bir takım olaylar var. Trabzonsporlu taraftarlar çok duyarlıdır. Ülke gündemi ve meselelerine çok aydın yetiştirilmiş bir şehirdir. O kupadan çok daha fazlasının olduğuna, Türkiye’de oynanan tüm oyunların farkına varmaları lazım. Olayı o noktadan değerlendirirlerse, kupanın ne önemi olabilir? şeklinde cevap verdi.

Kıraç, " Trabzonspor camiası, son dönemde kupayı alma isteğine odaklanılarak başarıdan uzaklaştığı, senelerini kaybettiği şekilde eleştiriliyor. Fenerbahçe de çok şey kaybetti... Fenerbahçe kupayı şu an verdi diyelim. Bir şampiyonluk kupası daha olacak. Bu kadar... Ama Fenerbahçe’nin yaşadığı her şey, Fenerbahçe’nin kucağında kalmış olacak. Bu doğru mu? Adalet sağlanmadan, adil yargılanma yapılmadan bunun yapılması doğru değil. Trabzonspor için değişen bir şey olmayacak. Kupayı almanın gururunu yaşayacaklar tabii.. Peki Fenerbahçe’nin kaybettiği yılları? 2 sene Avrupa’ya gidemedi, Türkiye’de art arda şampiyonluklar kaybetti… Fenerbahçe şu an Avrupa şampiyonu olmuştu bu oyunlar oynanmasaydı. Fenerbahçe’nin kaybettiği de bu. Bana kalırsa Avrupa şampiyonluğu da önemli değil. Ben burada ülkemi düşünüyorum, sadece Fenerbahçe’yi düşünmüyorum, Trabzonspor’u da düşünüyorum. Bu olayı futbola indirgemek hiç doğru değil. Türkiye’de bir takım şeyler oluyor, Trabzonsporlular ve Fenerbahçeliler’in tam tersine kol kola bu gerçeklerin  üzerine gitmesi, ‘ne yaptınız yahu bize, ne oluyor bizim bilmediğimiz’? diye sorması lazım. Kritik olan bu. Kupa sende, bende olayı önemli değil."dedi.