“Trabzon, küresel ısınma ve deprem kuşağının dışında olma fırsatlarını iyi değerlendirmelidir” “Trabzon, küresel ısınma ve deprem kuşağının dışında olma fırsatlarını iyi değerlendirmelidir”

Dubai’de 3 - 7 Aralık tarihlerindeki The Big 5 Global İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarına düzenlenen yurtdışı programının ardından Araklı’da değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve fuara katılan inşaat ve yapı malzemeleri sektörü temsilcileri yer aldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi de toplantıya katılarak ilçedeki yatırım alanları ve inşaat sektörünün durumu hakkında bilgi verdi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, çeşitli sektörlerden firmaları devlet desteğiyle uluslararası fuarlara götürmek için çalıştıklarını belirterek, “Fuarları, iş insanlarımızın sektörlerindeki gelişmeleri görebileceği, yeni bakış açıları kazanabileceği önemli fırsatlar olarak görüyoruz. Dubai fuarı da bu anlamda faydalı geçmiştir” dedi. Başkan Çelebi, değerlendirme toplantısına ev sahipliği yapan iş insanı Fatih Çebi ve Araklı Gafulluk Tatil köyüne de teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi