35. Vergi Haftası 26 Şubat-3 Mart tarihlerinde "Geleceğimiz vergilerimizle güvende sloganı" ile düzenlenen Vergi Haftası Dolayısıyla yapılan ziyaret de Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ile sektörel sorunlar ve çözümler karşılıklı görüşülerek fikir alışverişinde bulunulmuştur.

TTSO heyetinden Başkan Kaya'ya ziyaret TTSO heyetinden Başkan Kaya'ya ziyaret

C454Bc5C 39A4 47E1 8Adc 866D63E63C72
   Taflan, ilgili kurumların müşterek çalışmasıyla mükellef olan esnafların haklarının korunması, kayıt dışının önüne geçilmesi, kayıt dışı işletmelerin yükümlülüklerine yerine getirmesi, haksız rekabetin önlenebilmesi için her sektörde kayıt dışı işletmelerle ilgili mücadele edilmesi gerekmektedir. Yapılan görüşmede Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı'ya ilgi, alakala ve mükellef olan esnaflara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.
   Günçavdı ise vergi bilincinin toplumun her kesimine kazandırılması gerektiğini vurgulayarak vergi bilincinin ilköğretim seviyelerinde çocuklara kazandırılması gerekmektedir. Verginin gerek vatandaş sorumluluğu gerekse devlet işlerinin yürütülebilmesi açısından öneminin gelecek nesiller tarafından da kavraması için çalışmalar yapılmalı değerlendirilmesinde bulundu.
   Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı İnşaat ve Emlakçılar Odası'nın çalışmalarında başarılar dileyerek nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi