HAYRAT ÇAKIROĞLU (CUNİS) YAYLASI’NDA…

6d03b568-ff34-4e39-bc58-b5f9ba1300bd

ÇAKIROĞLU Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Dr. Ömer Lütfü Çakıroğlu, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yayla etkinliğinin bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Bunlar birer kültürel faaliyetlerdir. Ailemize mensup kişiler dışında, Of, Hayrat, Sürmene, Rize, Trabzon ve bölgemizdeki tüm şehirlerden Çakıroğlu Yaylası’ndaki etkinliğimize binlerce insanın katılımını bekliyoruz. Yaylalar yüksektir, oraların havası farklıdır ama en güzeli, bir ortak değerdir. Yaşatılması ve yaşanması gereken kültürdür. Çakıroğlu Vakfı’mız, yayla kültürünün ve değerlerinin doğru şekilde anlatılması ve yaşatılması için üzerine düşeni yapacaktır.”

ÇAKIROĞLU Eğitim Kültür Vakfı Genel Sekreteri Süleyman Çakıroğlu, etkinlik hakkında bilgilendirme yaparak şu değerlendirmede bulundu:

“Geçen yıl olağanüstü bir katılım oldu. Of ve Hayrat’la sınırlı kalmayan, Trabzon’umuzun sınırlarını aşan, çevre illerden de katılımların olduğu bir şenlik yaşadık. Bu yıl aynısını ve daha fazlasını sunacağız. Resul Dindar ile çok değerli sanatçılarımız ve müzisyenlerimiz Çakıroğlu Yaylası’nda olacak. Çakıroğlu Yaylası,  kemençe ve horona doyacak. Bunun yanında Bakan ve milletvekilleriyle bürokratlarımız da Çakıroğlu Yaylası’ndaki şenliği yerinde takip edecek. Bölge insanımızın bir arada olacağı, bölge dışından gelen misafirlerimizin de serin ama sıcak bir gün geçireceği bir gün olacak. Aynı zamanda da eski yayla göçlerini, yayla anılarının hatırlanacağı bir günü birlikte yaşayacağız.”

27 Ağustos Pazar günü Of Hayrat Çakıroğlu Yaylası şenlikleri için yaylaya çıkış istikametinde yönlendirmeler olacak. Ülkemizin ve bölgemizin en önemli markalarındanolan ÇAYKUR ‘un misafirlere ücretsiz çay içeceği ikram edeceği etkinlikte, KIZILAY kan alma aracı ile kan almak için hazır bekleyecek. Katılımcılar için sağlık ve güvenlik başta olmak üzere her türlü yiyecek, içecek ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik tedbir alınacaktır.

Trabzon Büyükşehir , Hayrat ve Ortahisar Belediyelerinin önemli destek verdiği şenlik tam bir şölen havasında geçecek.

Editör: Muharrem Altıntaş