Yurt içinde ise gram altın spot piyasada dolardaki yükselişin de etkisiyle 1.780 lira ile yeni tarihi zirvesini test etti. Bugün piyasalarda gözler Fed Başkanı Powell'ın katılacağı bir etkinlikte yapacağı konuşmada olacak

Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı altındaki yükseliş dünyadaki belirsizlikler devam ettiği sürece yönünü yukarıya doğru sürdürecektir.

Başkan Yazıcı bugünkü Trabzon için altın fiyatlarını açıkladı .

IMG_5803
İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ederken, özellikle önceki akşam yaşanan hastane saldırısının ardından piyasalara çatışmaların bölgesel bir savaşa dönüşebileceği endişesi hakim olmaya devam ediyor.

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı hastane saldırısı öncesi 1.923 dolardan işlem görürken dün gece Asya piyasalarının açılmasıyla ons fiyatı 1.957 dolara kadar yükselerek yaklaşık 11 haftanın zirvesini gördü. Ancak bu seviyede tutunamayarak sabah saatlerinde 1.947 dolara çekildi.

Ons fiyatındaki yükseliş dolar/TL'nin 28.10'u görmesiyle birleşince spot piyasada gram altın 1.780 liraya kadar yükselerek yeni tarihi zirvesini gördü. Ardından gram altın fiyatı 1.753 liraya çekildi.

Editör: Muharrem Altıntaş