“TİYATRO GRUPLARIMIZLA İFTİHAR EDİYORUZ”

IMG_4573

Oyundan sonra açıklamalarda bulunan Başkan Genç, Trabzon’da Devlet Tiyatroları’nın dışında 17 amatör tiyatro grubunun bulunduğunu ve mümkün olduğunca tiyatro gruplarına destek olduklarını ifade etti. Genç, şöyle konuştu: “Gerçekten de bu akşam çok harika bir tiyatro oyunu izledik. Oyuncularımız adeta oyunu bizzat yaşayarak oynadılar. Biz de seyirciler olarak oyundaki diyaloglara, mizaha oldukça güldük, zaman zaman da dersler çıkardık. Bütün oyuncularımızı tebrik ediyorum, emeklerine sağlık diyorum. Şehrimizde bu kadar başarılı oyunların icra edilmesi bizi oldukça mutlu ediyor. Bu şehrimiz için, sanatımız için bir övünç ve gurur kaynağı. Biz, Trabzon şehrinin alametifarikalarından biri olan sanat alanında her türlü etkinliği ve organizasyonu belediye olarak destekliyoruz. Şehrimizin sanatına katkı sunan ve Trabzon’un adını sanatla anılmasına, tiyatroyla duyulmasına vesile olan çok değerli tiyatro gruplarımızın varlığıyla iftihar ediyoruz.” 
IMG_4583

“MİZAHIN BOL OLDUĞU BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ”

Tiyatronun oldukça eğitici bir sanat dalı olduğunu belirten Başkan Genç, bundan dolayı sanata ilgili duyan bütün vatandaşları oyunları izlemeye davet ederek, “Oyunlar bir nevi yaşamdan bir kesit, günlük yaşamımızda karşılaştığımız konular. O nedenle izlerken hissederek, biraz da empatiyaparak izliyorsunuz. Mizah içerikli oyunlar şehrimizde oldukça seviliyor. Zaten şehrimizin böyle bir yapısı var. Fıkra kültürünün, mizahın, komedinin bol olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Bu değerlerimize katkı veren bütün tiyatro gruplarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Ellerine, emeklerine sağlık diyorum. Ve bundan sonra da tiyatro gruplarımızı her anlamda maddi ve manevi olarak desteklemeye devam edeceğiz. Hiçbir zaman sanatsal faaliyetlerden elimizi çekmeyeceğiz. Fırsat buldukça da oyunları takip etmeye özen göstereceğimi bütün samimiyetimle bir kez daha belirtiyorum.” ifadelerine yer verdi. 
IMG_4575

Başkan Genç, oyundan sonra sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik etti ve çiçek takdim etti. Şükrü Üçüncü’nün yazdığı ‘Şekspir’in Suçu Ne?’ isimli oyun 16 Haziran’a kadar 17 farklı tiyatro grubu tarafından Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

IMG_4581IMG_4580IMG_4576IMG_4574-1IMG_4578

Editör: Muharrem Altıntaş