Ortahisar Belediyesi Gençlik Kütüphanesi’nde Maçka İmam Hatip Lisesi’nden öğretmenleri Ertuğrul Özten, İsmail Sarı, Mehmet Uzunlar, Hikmet Erden, Mehmet Erden, Nuran Ölmez, Mustafa Ölmez ve Hüseyin Karayavuz ile buluşan Başkan Genç, çok duygulu anlar yaşadı. Öğretmenlerini kütüphanede görünce büyük birsürpriz yaşayan Başkan Genç, hepsinin öğretmenler gününü tebrik ederek, gül takdim etti.

016d1597-e22a-41aa-a06e-f28d319fd522 

“BAŞTACIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ”

Kendisinin yetişmesinde öğretmenlerinin çok büyük emeklerinin olduğunu dile getiren Başkan Genç, şöyle konuştu: “Bugün önemli bir gün. Ülkemizi bugüne kadar taşıyan, bugünlere kadar gelmesini temin eden baştacımızöğretmenlerimize müteşekkiriz. Bütün öğretmenlerimizin,başta beni yetiştiren bütün öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Allah sağlık, afiyet versin ve nice öğretmenler günü kutlayalım. Çünkü sizlerin sayesinde yetişen nesiller eminim ki, hem inancımızın hem de medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirecek. Özellikle dünyanın beklediği şu zamanda bu sorumluluk çok çok daha önem arz ediyor. Yeryüzüne şümul eden bizim medeniyetimiz insana ve insanlığa ait değerleri yayan bir medeniyettir. Oysaki, şu anda yeryüzünde hükmeden medeniyetler insanlığı değil, gücün hukuka galebe çaldığı bir dönemi gözlerimizin önüne seriyor. Bu da bizi çok çok üzüyor. Şu anda Batı medeniyetinin battığı, insanlığın öldüğü bir zamandan geçerken, öğretmenlik mesleği çok çok daha önem arz ediyor. İnşallah sizlerin sayesinde yetişecek nesiller yeniden bir medeniyetin inşasını ve bütün insanlığa hizmet eden bir anlayışı ortaya koyacaktır.”

Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan şehit oldu Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan şehit oldu

440044b7-fd08-4d8e-a99a-67e90bb84336

GENÇLİK KÜTÜPHANESİ’NİN BİRİNCİ YILI DA KUTLANDI

Etkinliğin düzenlendiği kütüphanenin geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hizmete açıldığını kaydeden Başkan Genç, “Bugün sizlerle birlikte olmaktan hakikaten çok çok gurur duydum, mutlu oldum. Beni yetiştiren siz öğretmenlerim sayesinde Yüce Allah şehrimize hizmet eden bir makamı bana nasip etti. Sizlerin sayesinde bu oldu. Eğitime dönük kütüphanemizdeyiz. Bu kütüphaneyi de gençlerimize ve bütün vatandaşlarımıza hizmet etmesi maksadıyla geçtiğimiz yıl bugün açtık. Aynı zamanda sizlerin öğretmenler gününü kutlarken, kütüphanemizin de birinci yılını kutluyoruz. Pastamızı hep birlikte keseceğiz. Tekrar çok çok teşekkür ediyorum. Hepinizin ellerinden öpüyorum.” diye konuştu. 
5fb9762f-acf6-4d71-a038-cfb4bc1b68b7

Pasta kesiminden sonra Genç, öğretmenleriyle bir süre sohbet ederek, hâl ve hatırlarını sordu. 

Öğretmenleri de Başkan Genç’in çok iyi konuşmacı olduğunu belirterek, “Çok iyi bir hatip olmuşsun” dediler. 
6b99de20-291a-40cf-bdae-d84aaf0eef5c

Etkinlikten sonra Başkan Genç ile öğretmenleri kütüphanenin bahçesine günün hatırası ve Filistin-Gazze’ye barış gelmesiiçin iki adet zeytin fidanı dikti. 
f1aac81b-2237-40a1-a436-591965c756cc

Genç, ayrıca Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun ile birlikte Kanuni İlkokulu'nda organize edilen öğretmenler günü etkinliğine katılarak öğretmenleri tebrik etti.

52b59a29-98f0-4991-8ec0-fad58d4088ec

Editör: Haber Merkezi