IMG_9391
Başkan Genç, Müdür Esertürk’e Trabzon Akvaryum’aaçıldığı günden beri yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra bölge halkanın da yoğun bir ilgi gösterdiğini anlattı. 
IMG_9384

Trabzon Akvaryum’un üniteleriyle ilgili Müdür Esertürk’ü bilgilendiren Başkan Genç, balıkların biberonla beslendiği bölümde Esertürk ile birlikte balıkları besledi. 
IMG_9385

“YOĞUN BİR TURİZM SEZONU GEÇİRİYORUZ”

Trabzon Akvaryum’un şehirde yeni bir turizm destinasyonalanı oluşturduğunu ifade eden Başkan Genç, “Şehrimize böyle bir güzel projeyi kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Şehrimizin çocuklarına, gençlerine aynı zamanda da şehrimizin turizm değerine artı bir değer daha kazandırmak amacıyla yaptık. Çok daha da güzel oldu. Yerli, yabancı turistlerin ve hemşehrilerimizin yoğun ilgisi var. Bu anlamda öngörülerimizin üstünde bir ziyaretçi trafiği oluştu. Şu anda tam turizm sezonundayız. Vezgeçen yıldan daha yoğun bir sezon geçireceğimizi öngörüyoruz. Bunun da işaretlerini aldık. Rezervasyonlar dolmuş durumda. Buraya gelen yerli, yabancı bütün turistlerin ziyaretlerini pürüzsüz bir şekilde tamamlamasını istiyoruz. Onları en güzel şekilde ağırlamak istiyoruz. Bunun içinde gerekli bütün tedbirleri aldık.” şeklinde konuştu.

IMG_9386

Başkan Genç, toplamda 300 metre uzunluğunda gezi yoluna sahip olan ‘Trabzon Akvaryum’un 80 farklı türde ve yaklaşık 5000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yaptığını dile getirdi. 

Genç, akvaryumda dünya denizlerinden ilham alınan 61 farklı tematik akvaryum ile 22 metrelik uzunluğuyla, baş döndürücü bir görsellik sunan ‘Tünel Akvaryum’ bölümü yer aldığını veziyaretçilerin en çok sürüngen, köpekbalığı, vatoz, pirana ve timsahın bulunduğu bölümlere ilgi gösterdiğini ifade etti. 
IMG_9388

Esertürk ise su altı dünyasının gizemlerini keşfetmek, deniz canlılarının renkli dünyasına tanıklık etmek isteyenler için Trabzon Akvaryum’un mükemmel bir eser olduğunu söyleyerek projeyi hayata geçiren Başkan Genç’e teşekkür etti.  
IMG_9387

Editör: Muharrem Altıntaş