Ortahisar Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanında,doğrudan görev alanımızda yer almasa da eğitim faaliyetlerine destek olmayı, okullarımızın sorunlarını çözmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı kendimize vazife addediyoruz.” dedi.   
d601a144-b4c6-4261-8dfc-110d1617bc2d

Başkan Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’u ziyaret etti

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’a ‘hayırlı olsun’ziyaretinde bulundu. Göreve yeni atanan Hasan Uygun’u tebrik ederek, başarılar dileyen Başkan Genç, Trabzon’da eğitim camiasının sorunları hakkında Müdür Uygun ile görüş alışverişinde bulundu. 

“BİR ADIM ÖNDE OLMAK İÇİN GAYRET EDECEĞİZ”

Eğitime yapılan her türlü yatırımı çok önemli gördüklerine vurgu yapan Genç, “Son yıllarda Trabzon eğitimde çok ciddi bir çıta yakaladı. Liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında başarı oranımızı her geçen yıl daha da yükselttik. Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı seviye tespit sınavlarında da bölgemizde ilk sıradayız. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnşallah bundan sonra işbirliği yaparak eğitim alanında hep bir adım önde olmaya gayret edeceğiz. Eğitimle ilgili belediyemizden ne talebiniz olursa, imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Eğitime yapılan her türlü yatırımı en önemli yatırım olarak görüyoruz. Eğitim söz konusu olduğunda akan sular durur anlayışıyla hareket ediyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği ve her anlamda güçlü olması için eğitim ve öğretim faaliyetleri çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Genç’in eğitime destek faaliyetlerinden haberdar olduğunu, bundan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun da Genç’e bugüne kadar eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

“BU YOLDA MAHCUP OLMAYACAĞIZ”

Trabzon’un eğitim ve öğretim faaliyetlerinde iyi konumda olmasının gurur verici olduğunu ifade eden Uygun, “Şehrimizde 143 bin öğrenci var. Bu kadar öğrencinin sorunsuz bir şekilde eğitim alması için kurumlar arası işbirliği ve dayanışma çok mühim. Bu işbirliği ve dayanışmanın da şehrimizde var olduğunu müşahede etmekten gerçekten de memnuniyet duyduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Eğitim ile ilgili istatistiklerimiz gerçekten de iç açıcı… İnşallah,sizlerin ve bütün kent paydaşlarımızın desteğiyle bundan sonra da hepimizi gururlandıran çok güzel başarılar elde ederiz. Bu gayeyle yola çıktık... İnşallah ortaya koyacağımız gayretle bu yolda mahcup olmayacağız. Okullarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hizmet anlamında bütün emeğimizi, imkânlarımızı ortaya koyacağız.” şeklinde konuştu.

Editör: Muharrem Altıntaş