Tıp fakültesi pediatri ve uluslararası hukuk eğitimi almış olan Ganire Paşayeva, sağlık sorunu nedeniyle hastanede tedavi görüyordu ancak hayatını kaybettiği duyuruldu. Peki, Ganire Paşayeva hastalığı neydi, neden öldü?

Ganire Paşayeva öldü mü, neden vefat etti Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva kimdir, kaç yaşındaydı, hastalığı neydi


Ganire Paşayeva, kısa süre önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastanede tedaviye alınmıştı. Hayatını kaybettiği belirtilen Paşayeva'nın hayatına dair detaylar da sevenleri tarafından merak edilenler arasında! Kariyerine gazeteci olarak başlayan Ganire Paşayeva, 2005 yılındaki genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı .

Kariyerine gazeteci olarak başlayan Ganire Paşayeva, 2005 yılındaki genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı İşte, Ganire Paşayeva'nın hayatı ve biyografisi...

GANİRE PAŞAYEVA NEDEN ÖLDÜ
GANİRE PAŞAYEVA NEDEN ÖLDÜ?
Daha önce Fulya Öztürk CNN TÜRK'te Paşayeva'nın sağlık durumuna dair; ''Şimdi şöyle oluyor, durumu çok ciddi, yoğun bakımda. Öldü haberleri geldi bu haber yalan. Geçen yıl kilo alıyor, kilo aldığı için de mide küçültme ameliyatı oluyor. Bir yıl boyunca hep rahatsızlıklar yaşamış. İki gün önce evinde gece 3'e doğru bir anda tansiyonu 4'e düşüyor. Hemen yanındaki yardımcıları hastaneye yetiştiriyorlar. Durumu çok çok kritik.'' sözlerini kullanmıştı.

28 Eylül günü Ganire Paşayeva'nın tedavi gördüü hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.
GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?
Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan'ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimi sonrasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü'nü ve Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında ANS televizyonunda muhabir olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında Haydar Aliyev Vakfı'nın halkla ilişkiler bölüm başkanı oldu.

6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız olarak katıldı ve Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Millî Meclisi'ne girdi. Millî Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu'nun üyesi olan Ganire Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu'nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları'nın üyesidir. Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde Azerbaycan Cumhuriyeti'ni temsil eden kurulun da üyesidir.

Editör: Muharrem Altıntaş