29 Ekim’in önemini vurgulayan İl Başkanı Mumcu “Yeni Yüzyılın Türkiye’nin Yüzyılı olacağını ve gelecek asrı Türkiye’nin şekillendireceğini belirterek, bu hedef doğrultusunda ve yeni projelerimizle davamıza hizmete devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, bu aziz vatan için savaşmış kahramanlarımızın hatıralarını canlı tutmak, gelecek nesillere anlatmak ve Türkiye’nin yeni yüzyılında her daim hatırlamak temel gayemizdir. Bu devleti bizlere emanet eden şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. 100 yıl önce zor ve imkansızlıklar içerisinde kurulan Cumhuriyetimizin o zamanlardan bu zamanlara kadar geldiğimiz noktada bizler bilimde, teknolojide, sanayide, ticarette, sağlıkta, kültürde hemen her alanda gücüne güç katarak devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

ecf0b4c4-4e66-4893-9d82-d3b5b2b9ce6e

"Türkiye bugün dünya sömürge siyasetine meydan okuyor"

Dr. Sezgin Mumcu, “Türkiye bugün verdiği mücadelede son derece şerefli bir yerde, mazlumların, haklının yanında durarak dünya sömürge siyaseti ve sistemine meydan okuyor. Cumhuriyet'in yüzüncü yılını gerçek anlamda bir bölgesel güç, küresel aktör olarak yaşıyoruz. İçine kapatılmış, küçük meselelerle boğuşan bir ülke olarak değil, büyük bir küresel oyun kurucu olarak yaşıyoruz.” dedi. 

“İKİNCİ YÜZYILA IŞIK TUTACAĞIZ”

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Ülkemizin ikinci Yüzyılına dair geleceğe ışık tutacak ve hedeflerimizin bizleri daha ileriye götürecek olan “Türkiye Yüzyılının” yeni vizyonunu ortaya koyacağız. Türkiye olarak Yeni Yüzyılı şekillendirecek hedef ve projelerle davamıza devam edeceğiz. Yerli ve Milli İHA, SİHA ‘mızı yapan ve Ordumuzu son 20 yılda %20’lerden %80’leri geçen oranda Milli Savunma Sistemleriyle donatıldı.” dedi.

“NEREDEN NEREYE”

“Cumhuriyetimizin yeni asrında yerli otomobilini yapan bir ülke durumuna geldik. Yeni Türkiye Yüzyılında ise yerli otomobilimiz TOGG’u üretmemizin gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yaşına girmiş olmasının ve önemli bir Türkiye Yüzyılının asrına girmemizin mutluluğu içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Dr. Mumcu, kutlama mesajını, Türkiye'nin dört bir yanında coşkuyla kutlanan bu anlamlı günde tüm vatandaşlara ileterek, "Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum. 100 yıl önce 29 Ekim 1923'te dünyanın tüm emperyalistlerine karşı kazandığımız istiklal ve istikbal zaferimiz kutlu olsun." şeklinde tamamladı.

86dd340d-5f8f-463b-8322-333a1dc92de9

Editör: Haber Merkezi