Doğa Park yoğun bir katılımla açıldı 

c5d9db09-9543-4f5b-bfd1-50f21f1b08ff

“SEYİR TERASI’NI 624 BİN 600 KİŞİ GEZDİ”

9525a6cd-dfc0-423a-ac8d-a2c61e4d97da

Projenin açılış konuşmasını yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, göreve geldiği andan itibaren park projelerinin sayısının artırmayı kendine hedef olarak koyduğuna dikkati çekerek, “Öncelikle, bu mübarek gündeşehrimiz adına çok önemli gördüğümüz bu güzel yaşam alanının açılışına hoş geldiniz. Sayın Bakanım, Büyükşehir Başkanımızla nüfusu yoğun yaşam alanlarında merkez ilçemiz ortak olmak üzere yaşam alanlarını artırmak, çocuklar, gençler ve yaşlılarımız için çeşitli destinasyonlar oluşturmagayretindeyiz. Ben öncelikle bu çalışmalara destek veren ve öncüsü olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Belediyecilik böyle bir iş… Halkımızın yaşam standardını bir taraftan artırmak için uğraşırken, bir taraftan da yaşam alanlarına dokunmanız lazım. Göreve geldiğimiz andan itibaren sayıları az olan bu tür alanlarımızın sayısını artırmayı kendimize hedef koyduk. Şu anda, Ekopark ve Sağlıkçılar Parkımız tarzında bir çalışmanın açılışını gerçekleştiriyoruz. 23 Nisan’da hizmete aldığımız Seyir Terasımızı 3 aylık süre zarfında 624 bin 600 kişi ziyaret etmiş. Şehrimizin insanları tabi ki bu tür alanları hak ediyor. Ama şehrimizin turizm kalitesini de bu vesileyle artırmış oluyoruz.” açıklamalarında bulundu. 
8a43e052-0151-42fb-81e7-d73caea2796d

“YAPILAN BAĞIŞIN AMACINA UYGUN BİR PARK YAPTIK”

Doğa Park’ın her yaş grubuna hizmet edecek üniteleri barındırdığına vurgu yapan Başkan Genç, “Bu 5 dönümlük alan bize Çukurçayır Belediyesi’nden devredildi. Başkanımız Sabri Baysal’a teşekkür ediyorum. Bu 5 dönümlük alan Emekli Hakim Albay Kemal Şevki Yağcıoğlu Tarafındanbağışlanmış. Kendisine bir kez daha rahmet diliyorum. O hayırsever insanımızın bağışına uygun olarak burayı park haline getirdik. Buranın içeriğini, konseptini çeşitlilik arz edecek şekilde düşündük. Gençlerimiz için atlama kulesi, dört adet skate parkuru, piknik alanları, kamelyalar var. Çocuklar için oyun alanları oluşturduk. Yapımcımız Servet Yiğit Bey, aynı zamanda hem de işletmecimiz. Bize verdiği bütün sözleri harfiyen yerine getirdi. Kendisine ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Yine Başkan Yardımcımız Erdoğan Beder bu çalışmayı takip ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Böyle bir mekânı şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Teşrif eden bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum.” cümlelerine yer verdi. 
6e078f97-f39a-4918-a4f1-54ce2abff968

“ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR VAR”

Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, “Bu güzel ve anlamlı günde aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Yaklaşık iki sene önce göreve başladıktan sonra Sayın Başkanımızla ilçemizdeki yatırımları dolaşmıştık. O zaman da burası inşa halindeydi. O zaman da çok güzel olacağı belliydi. Şükür ki, bugün açılışında hep beraberiz. Şunun altını çizmek istiyorum. Belediyecilik anlayışı genelde altyapıyla eşleştiriliyor ve genelde altyapı düşünülüyor. İşin sosyal kısmı, görünen kısmı da en az altyapı kadar önemli. Son zamanlarda gerek Büyükşehir ve gerekse Ortahisar’ın çok güzel çalışmaları var. Ganita, Seyir Terası, Akvaryum… Bu projeler Trabzon’a çok güzel, artı değerler katıyor. Ben emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. 
 

“AK BELEDİYECİLİĞİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ”

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ise projede emeği geçenlere teşekkür ederek, “Böyle mübarek bir günde böyle bir açılışta sizlerle beraber olmak gerçekten mutluluk verici. Ak belediyeciliğin Trabzon’daki örneklerinden bir tanesini daha hayata geçirmekten dolayı mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burası nüfusu yoğun bir mahalle. Aynı zamanda bina yoğun olan bir belde. Böyle bir nefes alanını hayata geçiren başta belediye başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Hizmet belediyeciliğimiz devam ediyor. İnşallah, bundan sonra da devam edecek. Buradaki askeri alanın belediyeye geçmesiyle birlikte burada belki yeni destinasyonlar yapılacak.” dedi. 

1b7e76dd-aef4-4fd3-b788-512bf16faa4f

“TRABZON’DA YAŞAMA SEBEPLERİNİ ARTIRMANIN DERDİNDEYİZ” 

Doğa Park’ın Büyükşehir Belediyesi ile OrtahisarBelediyesi’nin hizmette uyum içinde çalışmasının ürünü olduğuna vurgu yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, “Bu sene açılış senesi dedik. Sadece Büyükşehir açısından değil, Ortahisar ve ilçe belediyeleri açısından da açılış senesi. Bu esasında ilçe belediyesiyle Büyükşehir belediyesinin uyumunun hizmete yansımış halidir. Bu şehir artık kavgaları değil, açılışları konuşuyor. Biz Trabzon’da yaşama sebeplerini artırabilmenin derdindeyiz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Yeterli mi değil, insanımız daha fazlasına lâyık. Sayın Bakanımızdan beklentimiz Trabzon’da yaşama sebeplerini artırmaya gayret eden yerel yönetimlere var olan gayretinizin bir tık daha üzerine çıkarak destek olmanızı istirham ediyorum. Beşirli’deki dolgu alanı konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 
c482bb26-18e4-4bba-ac28-47b7fa379931

“İNSANLARIMIZIN BU PROJELERE  İHTİYACI VAR”

Bu tip projelerin sayısının artması gerektiğini ifade eden AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, “Bu tip yerlerin sayısını artırmak lazım. Bu tip yerleri yaparken halk arasında zaman zaman eleştiriler olabiliyor. Az mı oldu çok mu oldu, şöyle oldu, böyle oldu şeklinde. Bunların sayısını artırmak lazım. İnsanlarımızın buna ihtiyacı var. Bunları yaparken de güvenilir, ekonomik olan konuları tercih etmek gerekiyor. Burada çok güzel bir manzara var. Hayırlı, uğurlu olsun.” diye konuştu. 

08abb494-6be1-4b8e-a93b-9a16daf03190

“MEMLEKETTE GÜZEL İŞLER OLUYOR”

AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, ise konuşmasında, “Memlekette güzel işler oluyor, olmaya da devam edecek inşallah. Bizler de gücümüzün üzerinde katkı vermek konusunda gece gündüz çalışıyoruz. Daha önce Seyir Terasını açtık. Binlerce vatandaşımızın büyük bir memnuniyetle orada keyifli zaman geçiriyor. Peşinden Ganita’yı hizmete açtık. Orası da dolup taşıyor. İnşallah Ganita’yı da Akyazı’ya kadar aynı nitelikte bir projeyle bağlamak için de önemli işler yapacağız. Boztepe’deki askeri alanın Büyükşehir’e kazandırılmasıyla ilgili protokolleri Milli Savunma Bakanlığıyla yaptık. Büyükşehir Belediyemiz buranın uygulama projelerini hazırlıyor. Orası da şehrimize değer katan çok önemli destinasyonlardan birisi olacak.” dedi. 
0f0343bc-2846-4d9b-8d1c-0eeceb1d63de

“TURİZM BULUNMAZ BİR FIRSATTIR”

Trabzon’un Türkiye’nin parlayan yıldızı olduğunu belirten Karaismailoğlu, “Doğa Park, Trabzon’a değer katacak, çok güzel buluşma yerlerinden bir tanesi olacak. Turizm sektörü son üç yıldır tahmin edilemeyecek şekilde çok hızlı gelişiyor. Bu hızın getirdiği bazı sorunlar da mutlaka olacaktır. Turizm hakikaten memleketimiz için bacasız sanayiidir. Bulunmaz fırsattır. Onun için bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım. Buraya gelen turistlerin buradan memnun ayrılması gerekiyor. Hizmetimizin kalitesini onlara yansıtmamız gerekiyor. Çünkü bunların alternatifleri var. Çok daha ucuz turistik yerler var. O nedenle yaptığımız işin kıymetini bilip hizmeti en üst noktada vermek zorundayız. Turizm sektörünün planlı bir şekilde gelişmesi ve plansız yapılaşmaların da sistemli bir şekilde ortadan kaldırılması gerekiyor. Trabzon büyüyor, gelişiyor. Trabzon Türkiye’nin parlayan yıldızı dedik. İnşallah, o yıldızı daha da parlatmak bizim görevimiz. O doğrultuda da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Trabzon inşallah daha kolay yaşanabilir bir cazibe merkezi olacak. Biz marka değerini yükseltecek projelerin her zaman yanında olacağız. O yüzden bu güzel projede katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu işletmelerin en güzel şekilde devam etmesi için de her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. 
7391cd13-c55e-4bea-8c7f-90e073be8104

Doğa Park’ın açılışına; AK Parti Trabzon Milletvekilleri Vehbi Koç, Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın, Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy, Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, OrtahisarKaymakamı Gürkan Demirkale, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk ile muhtarlar, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri, meclis üyeleriyle çok sayıda vatandaşlar katıldı.  
8017aef5-a5a8-4bfd-9914-0d9b024f6af6ddf074af-70fa-4213-855c-8f2e656927368cafbd0a-39d3-4b3c-8112-2cdd1233591b8e8e5c10-a43a-4e02-8314-a40b17c6fa32710d0562-bd0c-4b99-91bb-6692ea402fe6

Editör: Muharrem Altıntaş