CHP Trabzon İl Başkanlığı yarışına, Ortahisar Belediyesinin başarılı Meclis Üyesi Oktay Söğüt de dahil oldu.
Söğüt CHP Trabzon İl Başkanlıpı Adaylığını Açıkladı ve Net Mesaj Verdi
IMG_9302
Cumhuriyet Halk Partisi'nde 8 Ekim'de yapılacak olan Trabzon İl Kongresi çok adaylı bir yarışa sahne olacak gibi gözüküyor.

Ortahisar Belediyesi'nin en aktif Meclis Üyelerinden biri olan Oktay Söğüt, il başkan adaylığını netleştirirken, gözler diğer aday olmayı düşünen isimlere çevrildi. 

Kendisinin adaylığını netleştirdiğini kaydeden Söğüt, "İl başkanlığı seçiminde 415 delegemiz oy kullanacak. Hiç kimse 415 delegenin oyunu ipotek altına alamaz. 415 kişinin ayrı ayrı bakış açısı vardır.  Adaylar çıkar kendilerini, yapacak oldukları anlatır. Delege de ölçer, biçer ve kararını verir. Ben örgütümüze ve delegemize güveniyorum. Bizim geçmişte yaptıklarımız ortadadır. Cefakar örgütümüzün de en doğru kararı vereceğine olan inancım tamdır.

Söğüt, adaylığını önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna duyuracağını ifade etti.

ŞEHRİN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

Kamuoyu, Oktay Söğüt ismini, Ortahisar Belediye meclis toplantılarındaki duruşu ve şehrin sorunlarına olan duyarlılığıyla yakından tanıyor.

Büyükşehir ve Ortahisar belediyeleri başta olmak üzere yereldeki çalışmaları yakından takip eden, eksiklikleri dile getiren Söğüt, bilhassa iktidar partisinin seçim dönemlerindeki demiryolu, güney çevre yolu, raylı sistem gibi büyük vaatlerinin neden yapılmadığını sürekli sorgulayan ve gündemde tutan bir isim.

Partiye yakın kaynaklar da Söğüt'ün adaylığını resmen açıklaması sonrası il başkanlığı noktasında bir adım öne çıktığı yorumlarını yapıyor. CHP delegesinin, Söğüt'ün görev yaptığı dönem boyunca aktif tutumunu, kentin önemli sorunlarını sürekli gündeme taşımasını, kamuoyu oluşturmasını ve muhalefet etme görevini layıkıyla yerine getirmesini mutlaka göz önünde tutacağını, bunların Söğüt açısından artı puan olacağını dile getiriyor

Editör: Muharrem Altıntaş