Dünyaya bir meydan okuma olan Kurtuluş Savaşının ardından büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetin 100 yıldır her geçen gün güçlendiğini vurgulayan Başkan Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet, Türk milleti için sadece bir yönetim şekli değil yaşam biçimidir. Savaşlardan geçip gelmiş bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olan Cumhuriyeti bize kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum. Ruhların şad olsun.”

Başkan Erkut Çelebi, 1884 yılında faaliyete başlayan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren şehrin ve bölgenin iktisadi olarak gelişmesinde büyük rol oynadığını da vurgulayarak, “Trabzon iş dünyası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınması, üretimin, istihdamın ve ihracatın artırılması için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Şanlı Cumhuriyetimizin 100. yaşı kutlu olsun” ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi