İLK DERS ZİLİ ÇALIYOR
Çebi açıklamasında yeni bir eğitim öğretim yılının ülkemize ve Ortahisar’a hayırlı olması temennisinde bulunarak  “Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten okullarımızda ilk ders zili çalıyor. 
HAYIRLI OLSUN
Kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm eğitim camiasının 2023-2024 eğitim ve öğretim yılını kutluyor, başarılı bir eğitim- öğretim yılı geçirmelerini yüce rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.
EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ
Eğitim’in bir ülkenin, bir toplumun geleceğini şekillendiren en önemli dinamiklerden biri olduğuna vurgu yapan Çebi, şunları söyledi: “Teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında uluslararası düzeyde rekabet gücümüzü artırabilmek, nice fedakârlıklarla bizlere miras bırakılan vatanımızı yüceltmek ve her alanda gelişmiş, çağdaşlaşma hamlelerini tamamlamış bir ülke olabilmek ancak nitelikli bir eğitimle mümkündür.
GAYRET GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Bu bağlamda devletimiz;  eğitim alanındaki altyapısı ve sunulan hizmetlerle bu kritik rolü yerine getirmek için önemli adımlar atmış bir ülkedir. Özellikle son yıllarda gerçekleştirilen devasa eğitim yatırımları ile hem ülkemiz hem de Ortahisar’ımız medeniyet yolculuğuna emin adımlarla ilerlemektedir. Bizler de ilimizde devletimizin bize sunduğu imkânlar çerçevesinde eğitim kalitemizi arttırmak, başarı çıtamızı daha yükseklere çıkarmak adına var gücümüzle çalışıyoruz, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Muharrem Altıntaş