banner277

Dilenci ayda 8 Bin TL kazanıyor !

Rize'de zabıta ekiplerince yakalanan bir dilencinin üstünden 271 lira çıktı. Dilencinin ayda yaklaşık 8 bin lira kazandığı belirtiliyor.

Dilenci ayda 8 Bin TL kazanıyor !

Rize’de, Ramazan ayı itibariyle sokaklardaki dilenci sayısında artış oldu. Zabıta ekiplerince yakalanan bir dilencinin üzerinden günlük Kazancı olarak 271 lira para çıktı. Çıkan para bir ay üzerinden hesaplandığında 8 bin lira ediyor.

ÖZELLİKLE HASTANE ÇEVRESİNİ MESKEN TUTUYORLAR

Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı nedeni ile il dışından Rize’ye gelen dilencilerin sayısında artış olması üzerine il merkezindeki değişik noktalarda dilencilik yapanlara müdahale etti. Ekipler, cadde ve sokaklarda karşılaştıkları dilencilere uyarılarda bulundu. Özellikle hastane çevrelerini mesken tutan dilencilere baskın yapan ekipler, G.B (70) isimli bir dilenciyi yakalayarak üst araması yaptı.

Dilencinin üzerinden 271 lira para çıktı. Dilencinin, Kabahatler Kanunu’na göre işlemi yapılıp parasına el konuldu, daha sonra serbest bırakıldı. Dilencinin günlük Kazancı olduğu belirtilen para, 30 gün üzerinden hesaplandığında aylık geliri 8 bin lirayı buluyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 20:44
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273