31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarını hız kesmeden sürdüren CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası’nı ziyaret etti. 

28938Bbe 0697 4Bee 909C 81D155F8Fc26

‘BEN BİLİRİM’ ANLAYIŞI ZARAR VERDİ

Trabzon’un ulaşım, şehircilik ve altyapı anlamında büyük sorunları olduğunu belirten Kaya, “Yıllardır Trabzon’u yönetenler, ‘ben bilirim’ anlayışıyla bu kadim şehre büyük zararlar verdiler. Bir mahalleyi ilgilendiren proje hakkında orada yaşayan insanların fikrini almadılar; bir yol projesi, bir yatırım projesi gündeme geldiğinde meslek odalarına danışmadılar. Gelinen noktada, milyarlarca lira harcanan projelere rağmen birçok sorunu çözülemediği gibi, tarihi dokusu bozulmuş, doğası tahrip edilmiş, denizinden koparılmış bir kent ile karşı karşıya kaldık” diye konuştu.

269Cb01A 2261 45Ec Ba05 436Bcdfbde70

Başkan Köroğlu ve Yönetim Kurulu’ndan Başkan Kaya’ya Ziyaret Başkan Köroğlu ve Yönetim Kurulu’ndan Başkan Kaya’ya Ziyaret

ORTAHİSAR MARKA KENT OLACAK

“Ben başkan seçildim, ben ne dersem o olacak” şeklindeki bir anlayışı reddettiklerini, göreve geldiklerinde Ortahisar’ı ortak akılla yöneteceklerini dile getiren Kaya, “Bu şehirde yaşayan çok değerli mühendislerimiz, mimarlarımız var; her zaman görüşlerinden istifade edeceğiz. Belediyemizin tek kuruşunu dahi israf etmeden, akılcı, gerçekçi ve somut projelerleOrtahisar’ı tüm Türkiye’nin parmakla göstereceği bir marka kent haline getireceğiz. Biz kazanacağız, Ortahisar kazanacak” ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi