Biz o makamı, milletinmakamı 17840934 28Eb 4Ef0 8E49 49Fc2217De65yapacağız. Kimin, nerede bir derdi varsa o derdi çözme gayreti içinde olacağız” dedi.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını sürdüren CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, beraberindeki Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla Bahçecik Mahallesi’ni ziyaret etti. 

DEVLET GÜCÜNÜ KULLANIYORLAR

Seçim Koordinasyon Merkezinde mahalleliyle buluşan Kaya, kampanya sürecinde orantısız bir güce karşı mücadele verdiklerini dile getirerek, “Bu mücadeleyi Trabzonspor’un İstanbul dükalığına, İstanbul’un güçlü kulüplerine karşı verdiği onurlu mücadeleye benzetiyorum. Biz kısıtlı imkanlarımızla, arkadaşlarımızla birlikte bütçelerimizi birleştirerek, çoluk çocuğumuzun rızkından ayırdığımız paralarla pankart, afiş yaptırıp asabildiğimiz yerlere asıyoruz. Sizler de görüyorsunuz; bizim bir yerde afişimiz varsa karşımızdaki partinin yüz yerde afişi, pankartı var. Bunlar çok büyük paralara mal olan şeyler. Biz 70-80 tane asabildik bütün paramızla, imkanlarımızla. Ama karşımızdaki güç, o İstanbul takımlarına benzettiğim güç; devlet gücünü kullanıyor, belediye gücünü kullanıyor, yetmiyor daha birçok şeyi kullanıyor ve dağı taşı pankartlarla, afişlerle dolduruyor” diye konuştu. 

MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE YER YAPTIK

Kıt kanaat imkanlarıyla yaptırarak astıkları pankartların da sökülüp atıldığını belirten Kaya, “30 pankart asmıştık, 27’sini koparıp attılar. Bu şekilde bir mücadele vermeye çalışıyoruz. Ama Allah’a çok şükür şunu görüyoruz; bu kıt kanaat imkanlarla verdiğimiz mücadele sonunda, Trabzonspor’un İstanbul takımlarına karşı verdiği mücadele gibi onurlu mücadelemizin sonunda biz de şampiyon olacağız. Çünkü biz milletin gönlünde yer yaptık. Her yerde pankartın, afişin olsa ne olacak, gönüllerde olamadıktan sonra” dedi.

ORANTISIZ BİR GÜÇLE MÜCADELE

“Orantısız bir güçle mücadele etmelerine rağmen o kadar çirkinliklerle karşılaşıyoruz ki” diyen Kaya, “Karşımızdaki parti hem devlet gücünü kullanıyor hem sınırsız para harcıyor ama gittikleri yerlerde bizimle ilgili iftiralara başvurmaktan da geri durmuyor. Biz vatandaşımızın vicdanına güveniyoruz. Biz bu şehrin evladıyız… Biz yerliyiz ve milliyiz. Dışarıdan gelmedik, burası bizim baba toprağımız, ata toprağımız. Ben burada, Affan Kitapçıoğlu Lisesinde okudum. Değirmendere’den yürüme gidip geldiğim günler oldu. Sokaklarını karış karış biliyoruz bu kentin. Bu kentte insanların yüzü gülsün istiyoruz… Bu kentte yoksulluğu bitirelim istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HALKIN İÇİNDE OLACAĞIZ

Belediye başkanının ulaşılabilir olması gerektiğini vurgulayan Kaya, “Belediye başkanı halkın içinde olacak, çay ocağında vatandaşla çay içecek, esnafı ziyaret edecek, makamda oturup keyif yapmayacak. O makamı, milletin makamı yapacağız. Bir vatandaşla konuştum… Evinin yanında bir hafriyat birikmiş “2 yıldır derdimi anlatacak bir muhatap bulamadım” diyor. Böyle bir anlayış olabilir mi? Bu keyfiyeti bitireceğiz. Kimin, nerede bir derdi varsa o derdi çözme gayreti içinde olacağız” diye konuştu. 

Editör: Haber Merkezi