BBP Trabzon İl Başkanı Mustafa Aydın  "Oylarımızı 4 kat arttırdık"
Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Mehmet Aydın, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bugün AK Parti Trazon İl Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Sezgin Mumcu ile istişarede bulundu . 
IMG_4525

AK Parti Trabzon İl Başkanlığında gerçekleşen ziyaretin ardından Mumcu ve Aydın, ortak bir basın açıklaması yaptı. 

Basın açıklamasında ilk olarak AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu konuştu.

Mumcu şu ifadelere yer verdi:

“Bir seçim geçirdik. O seçimde büyük bir başarı yakaladık. Trabzon’da 4 milletvekili ve sayı olarak oy arınımız artmıştır. Seçim henüz bitmedi. Seçimin henüz ilk yarısını tamamlamış olduk. Seçimin kaybedeni beli. 2. Tur da yani,  28 Mayıs’ta sayın Cumhurbaşkanımızı kazan ekip olarak tekrar kazandıracağız. Yüksek oranda oy vererek sayın Cumhurbaşkanımızı, başkan seçeceğiz inşallah''

''Bizler Cumhur ittifakı bileşenleri olarak 14 mayıs ertesi toplantı yaparak, tüm teşkilatlarımızla teyakkuza geçtik. Bu noktada her gün sahadayız. Her gün çalışmalarımızı en güçlü bir şekilde devam ettiriyoruz. Bugün de Büyük Birlik Partimiz bir destek ziyaretinde bulundular. Kendileri sahada olduklarını ve sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmesi için tüm teşkilatları, alarma geçirdiklerini ifade ettiler. Kendilerine vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm Cumhur ittifakı bileşenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 28 Mayıs’ta sandıkları patlatarak sayın Cumhurbaşkanımıza Trabzon ilinden en büyük desteği vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şampiyon şehre, şampiyonluk yakışır. Trabzon Büyükşehirler içinde sayın Cumhurbaşkanımıza en çok destek veren 5. İl konumuna. Biz bunu 1. Yapmak için çalışmalarımıza var gücümüzle çalışıyoruz''

OYLARIMIZI TRABZON’DA 4 KAT ARTTIRDIK
Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Mehmet Aydın ise, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neler yapabiliriz, elimizden gelen gayret neler olabilir diye istişare yaptık. Biz 2015 seçimlerinden, 2023 seçimlerine kadar olan kısım içinde oylarımızı Trabzon’da 4 kat arttırmış durumdayız. 
Biz siyasi partiyiz ve Cumhurbaşkanımızın seçilmesi bizim en büyük olmazsa olmazlarımızdan bir tanesidir. Bu konuda tüm sandık kurulları arkadaşlarımız teyakkuz halinde.. 
Hala sahadayız. Umarım, Cumhurbaşkanımızı 2. Turda, daha yüksek bir oyla, tekrar 100. Yılın bir Cumhurbaşkanlığı olarak seçmiş olacağız. Bu konuda bizim bir tereddütümüz yok. İttifak ortalarımızla görüş alışverişi yapmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Editör: Muharrem Altıntaş