Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, hemen her gün bölgeye giderek, arama kurtarma çalışmalarını yakından takip etti. 
ac49665d-325d-454d-88f0-679ed7e34aab

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi Cumhuriyet Mahallesi sahilindeki deniz fenerinin bulunduğu alanda, fırtına sebebiyle yükselen dalgalara kapılarak kaybolan Beşikdüzü Borsa İstanbul Fen Lisesi öğrencileri Uğurcan Korkmaz (15) ile Emir Berke Aşık'ın (16) cansız bedenleri arama çalışmalarının yürütüldüğü 5. günde, yaklaşık 8 metre derinlikte birbirlerine 100 metre mesafede bulundu. Gençlerin cansız bedenleri, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Su Altı Arama ve Kurtarma ekibinde görevli Dalış Amiri ve Dalgıç Erhan Saraç, Dalgıçlar Muharrem Çebi, Habib Durmuş ve Ramazan Baki tarafından bulundu.

Başkan Genç’ten 15 Temmuz Mesajı Başkan Genç’ten 15 Temmuz Mesajı

fe8cf6fd-053a-4671-ac5b-4e3c8caa6c4b 

ÜSTÜN GAYRET GÖSTERDİLER 
Programı nedeniyle şehir dışında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Başkan Vekili Atilla Ataman’dan çalışmalarla ilgili anbean bilgi aldı. Pırıl pırıl iki gencin hayatlarını kaybetmelerinin üzüntüsünü yaşadığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Gençlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine ve sevdiklerine sabır diliyorum.
Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Öte yandan 5 gün boyunca arama kurtarma faaliyetlerini koordinasyon içinde yürüten ve gençlerin bulunması için üstün gayret gösteren Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma ekiplerimiz ile birlikte Trabzon AFAD, Erzurum AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi, Beşikdüzü Emniyet Müdürlüğü, JAK, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlügü, Kızılay, UMKE, MEB AKUB, SÜR-AK ve ANDA ekiplerine yürekten teşekkür ediyorum” dedi. 
b4027b0a-576d-4b1c-bac1-03d34c1a7b0f

7/24 ESASIYLA GÖREV YAPIYORLAR
Yaklaşık 4 yıl önce başladıkları İtfaiye Dairesi Başkanlığının teşkilat yapısını güçlendirme çalışmalarına her geçen gün devam ettiklerini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Bu kapsamda İtfaiye Dairesi Başkanlığımıza bağlı Arama Kurtarma Şube Müdürlüğü bünyesinde 2020 yılında ‘Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Birimi’ kurduk. Jandarma Özel Harekat Komutanlığına bağlı Arama ve Kurtarma Birlik Komutanlığında zorlu şartlarda kurbağa adam ve arama kurtarma konusunda çeşitli eğitimlere tabi katılan ve eğitimlerde üstün başarı gösteren ekibimiz geçen sürede 7/24 esasıyla çok sayıda önemli müdahalede bulunmuştur. Ekiplerimizi yürekten teşekkür ediyor, zorlu kış şartlarında tüm hemşehrilerimizin ve gençlerimizin dikkatli olmasını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

f136e3f1-b621-4fbb-8ec6-7d3c757b8481
IMG_1918-3

Editör: Haber Merkezi