Bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, bugün Akçaabat ilçesine giderek sorunları yerinde inceledi, sıkıntıları dinledi. Zorluoğlu ziyareti sırasında Söğütlü-Tanjant hattı otobüs seferlerinin yarın itibarıyla başlayacağının da müjdesini verdi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleriyle halkın talep ve sorunlarını yerinde dinlemeye devam ediyor. ‘Soruna en yakın olan çözüme de en yakındır’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Başkan Zorluoğlu, Akçaabat ilçesine bağlı Söğütlü ve Yıldızlı mahallelerine giderek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Zorluoğlu’na ziyareti sırasında Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, TULAŞ Genel Müdürü Samet Ali Yıldız, Başkan Danışmanı Mehmet Karaoğlu ve ilgili daire başkanları eşlik etti.
 
MAHALLE MUHTARLARI TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Zorluoğlu, ziyaret kapsamında Söğütlü Mahallesi Muhtarı Kemal Aydın’ı ziyaret ederek, mahallenin sorunları ve talepleriyle ilgili bilgi aldı. Başkan Zorluoğlu’nun talimatlarıyla ilçelerinde gerçekleştirilen çalışmalardan memnuniyet duyduklarını dile getiren Aydın, “Bugüne kadar pek de alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıyayız. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu sadece ilçelere değil, mahallelerimize kadar gelerek, sorunları yerinde tespit ediyor, taleplerimizi dinliyor. Her ihtiyacımızda kendisine ve ekibine rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Mahallelerimize yapılan hizmetler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
SÖĞÜTLÜ-TANJANT HATTININ MÜJDESİNİ VERDİ
Başkan Zorluoğlu ziyaret sırasında Akçaabat ilçesinin en kalabalık mahallesi olan Söğütlü’de yapılaşmanın ve buna bağlı olarak nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle talep edilen 204 numaralı Söğütlü-Tanjant hattı otobüs seferlerinin de müjdesini verdi. Yarın başlayacak seferler, mahalle sakinleri tarafından da sevinçle karşılandı.
 
YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, Akçaabat ilçesinin Söğütlü ve Yıldızlı mahallelerindeki esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Pazar yerini de ziyaret eden Başkan Zorluoğlu, hem esnafla sohbet etti hem de alışveriş yaptı. Esnaf ve vatandaşların sorunlarını dikkatlice dinleyen Başkan Zorluoğlu, çözümü noktasında ilgili daire amirlerine talimat verdi.